АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Страните от цял свят приеха първите правила на организацията за противоречивия пазар на въглеродни кредити. Това се случи по време на Двадесет и деветата Конференция на страните (COP) по Рамковата конвенция на ООН за изменението на климата (РКООНИК) Това е ключов етап за подпомагане на страните за изпълнение на климатичните им задължения. Тези разпоредби се очакват от Парижкото споразумение през 2015 г. Решението беше прието с...
Докато големите замърсители с парникови газове в Нидерландия не плащат почти никакъв данък за своите емисии, домакинствата всъщност трябва да плащат повече.
Трите големи автомобилни завода в Чехия, тези на "Шкода ауто" (Skoda Auto), част от "Фолксваген" (Volkswagen), японската "Тойота" (Toyota) и южнокорейската "Хюндай" (Hyundai), са произвели близо 1,4 милиона автомобила през миналата година, като секторът представляват близо 10 на сто брутния вътрешен продукт (БВП) на страната.
В края на второто тримесечие делът на кредитите с данък върху доходите на физическите лица над 80% е 12% от общите емисии, делът на кредитите с данък върху доходите на физическите лица над 50% е 21%.
Договореното от ЕС правило ще изисква новите коли, продавани в ЕС след 2035 г., да са източник на нулеви въглеродни емисии. Това означава, че новите бензинови и дизелови коли няма да могат да се продават.
Запознайте се с Ерик, мениджър на водородна станция от Швеция, и Хана, специалист по въглеродни емисии от Ирландия.
"Визия 2030" на Саудитска Арабия - планът на страната за диверсификация от зависимостта ѝ от приходите от петрол, включваше всичко - от ски писта в пустинята, през цял град само за спорт и развлечения, до мегаполис без автомобили и с нулеви въглеродни емисии - Неом.
На пазарите на горива ситуацията остана нееднозначна, като цените на газа се повишиха поради бавното натрупване на запаси, докато цените на въглищата и въглеродните емисии претърпяха относително сериозни загуби на фона на слабото търсене в Азия и предпазливите пазарни настроения.
Те са предвидени за проекти в няколко страни от ЕС. България се предвижда да получи 65,2 милиона евро, отбеляза на пресконференция говорител на комисията.
Нова директива на ЕС установява амбициозни цели за новите сгради - те трябва да са с нулеви емисии до 2030. Ще се стигне ли до пренасищане с ВЕИ централи и ще има ли дисбаланси в енергийната система?