АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Твърде високи данъци, твърде тежка бюрокрация – всичко това води до рекорден брой фалити на фирми в Германия. Страната се намира в сериозна икономическа криза. А причините са предимно от вътрешен характер.


Това е третият им най-висок месечен брой, регистриран в историята след месеците април и май 2020 г., когато беше първата вълна на коронавирусната пандемия. Това заяви компанията за набиране на персонал Challenger, Gray & Christmas Inc. в свой доклад.


Германия е изправена пред нова вълна от стачни действия на влакови машинисти, служители по сигурността на летищата и наземния персонал на авиокомпанията "Луфтханза" (Lufthansa), предаде ДПА. Очаква се протестите да създадат трудности за милиони пътници в най-голямата икономика в Европа.


5% ръст на несъстоятелностите в България и 21% на глобално ниво прогнозира Allianz Trade за 2023 г. Увеличават се и сроковете за междуфирмени разплащания, алармират експертите


САЩ вероятно ще осъществи желаното "меко кацане" и ще се забави допълнително през годината, но ще успее да избегне рецесията. МВФ смята, че до края на годината трудовият пазар в САЩ ще отслабне, но е твърде малко вероятно да се стигне до голяма вълна на безработица.


Проектите са на обща стойност 696 571 757,75 румънски леи. Те бяха представени по време на втория кръг за одобряване на проекти по двата компонента на НПВУ – „Обновяваща вълна“ и „Местен фонд“.


Доверието на унгарските домакинства намаля до най-ниското си ниво от април 2020 г., когато първата вълна на пандемията от коронавирус връхлетя страната. Домакинствата са по-скептични към финансовите си перспективи на фона на скока на инфлацията и в частност цените на енергията.


Печалбите на "Райънеър" обаче все още са "много по-ниски" в сравнение с времето преди да избухне пандемията от КОВИД-19, се казва в съобшение на авиокомпанията. Тя предупреждава за риска от нова пандемична вълна.


Общо 3390 компании са обявили фалит през първите шест месеца на годината. Особено засегнат се секторът на услугите, където увеличението е с 40 процента в сравнение с периода преди пандемията.


Втората вълна на пандемията от коронавирус в края на 2020 г. оказа сериозно въздействие върху броя на резервациите в началото на 2021 г. Поради това нощувките през януари 2021 г. бяха с 59,7 на сто по-малко в сравнение с броя им през януари 2019 г.