EUR 1.9558
USD 1.8981
CHF 2.0771
GBP 2.3369
CNY 2.5891
you tube
mobile version

Германия внася три пъти повече ток

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Германия внася три пъти повече ток

mail08:35 | 13.12.2024прегледи 538 коментарикоментари 0


Според германския таблоид Bild през 2024 г. Германия ще внесе 16,5 млрд. киловатчаса (kWh) ядрена енергия - приблизително половината от ядрената енергия, която е произвела на вътрешния пазар през 2022 г., преди да затвори последните си три атомни електроцентрали.

В материала се отбелязва, че през 2022 г. ядрените електроцентрали в Германия са произвели приблизително 32 млрд. kWh.

Вносът на електроенергия в Германия обаче се е увеличил почти три пъти през тази година в сравнение с 2023 г., като около половината от него идва от Франция, Швейцария и Белгия, които използват ядрени мощности.

Йенс Шпан, заместник-лидер на парламентарната група на германския ХДС/ХСС, разкритикува тази зависимост от чуждестранна ядрена енергия в условията на енергийна криза, като я нарече "политика на двойни стандарти", съобщава изданието.

Същевременно Süddeutsche Zeitung изтъква противопоставянето на добива на "природен" газ край германския остров Боркум. В съвместно изявление на германската Зелена партия и холандската фракция GroenLinks-PvdA се осъждат предложените сондажи в близост до Ваденските острови, като се посочват екологичните рискове за включеното в списъка на ЮНЕСКО Ваденско море.

Те твърдят, че проектът противоречи на целите на Европейския съюз, Германия и Нидерландия в областта на климата, отбелязва вестникът. Щерн добавя, че проектът включва сондажи на дълбочина от 1,5 до 3,5 км, които се простират по диагонал на германска територия.

И накрая, "Тагесшпигел" съобщава, че според изследване, публикувано в четвъртък от фондация "Ханс Бьоклер" в Дюселдорф, през следващите години Германия ще трябва да направи "огромни инвестиции" в електропреносната си мрежа, за да постигне климатичните си цели. В него се посочва, че общите разходи за преносната и разпределителната мрежа могат да възлязат на 651 млрд. евро до 2045 г.

 

 

 

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Общини: Четири истории за успеха

06:58 | 07-08-24 | 2205