EUR 1.9558
USD 1.8157
CHF 2.0822
GBP 2.3511
CNY 2.5324
you tube
mobile version

Голяма румънска компания се мести в България

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Голяма румънска компания се мести в България

mail12:20 | 28.07.2010прегледи 1387 коментарикоментари 0


Една от най-големите румънски компании съобщи, че мести бизнеса си в България, пише днес румънският вестник "Евениментул  зилей".
Компания "Интерагро" е в топ 3 на най-големите компании с частен румънски капитал според размер на търговския оборот.
Компанията приключи 2009 година с търговски оборот от 315 милиона евро, със 70 на сто по-малко спрямо 2008 година, когато оборотът й бе 538 милиона евро.
"Желая да преместя от септември седалището на компания Интерагро в България. Дотогава документите й ще бъдат преведени на български. Предпочитам да давам плосък данък 10 на сто и да плащам данъци на българската държава, а в Румъния да давам само данък сгради. Писна ми от мерките, взимани от правителството, както и от огромния натиск на тайните служби върху бизнесмените.
Не желая повече да бъдат подслушван постоянно денем и нощем само заради това, че съм румънски предприемач", заяви Йоан Никулае, собственик на "Интерагро".
Също толкова разочаровани са и мениджърите на местните клонове на чуждестранни компании. Бизнесът обвинява държавата в некомпетентност, хаос и дилетантство, отбелязва изданието.

Румънски компании, притеснени от данъчната политика на Букурещ, искат да местят бизнеса си в България, пише  и румънското финансово издание Ziarul Financiar. Румънският бизнес е в паника, след като вълна от предложения за вдигане на данъците заля румънския парламент. „Ако правителството продължи да действа толкова хаотично и по такъв аматьорски начин, доверието ми в стабилността на румънската икономика няма да трае дълго“, казва Кристиян Корнеа, изпълнителен директор на местното подразделение на полската група Can-Pack, опериращо предприятие за алуминиеви опаковки с годишен оборот от 40 млн. евро, край Букурещ. Подобна е позицията и на е Алин Урсу, директор на Angelli Spumante & Aperitive, производител на безалкохолни напитки с 14 млн. евро оборот за миналата година.“Основните условия за добра бизнес среда са стабилността и предсказуемостта. Нашите съседи българите са постигнали това, техните данъци не се променят и инвеститорите виждат това“, казва Флори Погонару президент на Асоциацията на бизнесмените в Румъния (AOAR).


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg