АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Инвестициите в индустриалната зона не само стимулират икономиката на общината, но и пряко подобряват живота на местните жители. Освен това общината и жителите категорично отхвърлят идеята за златодобив, за да запазят чистата си природна среда и да развиват туризма.
Въглеродният диоксид, изпускан от големи индустриални предприятия в Гърция и целия регион, ще бъде насочван към подземно хранилище с цел осигуряване на защита на околната среда, но и за избягване на разходите, свързани с емисиите парникови газове в ЕС.
Има всички предпоставки страната да се превърне в иновационен хъб за региона, както и да се появят още компании еднорози (стартиращи компании, чиято пазарна оценка надхвърля 1 млрд. щатски долара – бел. авт.). Такива послания отправиха участници в професионална дискусия за състоянието и предизвикателствата пред предприемаческата екосистема в България, провела се в рамките на първия регионален форум на Алианса на научните и технологични...
Златният приз на „Фрея инженеринг“ ЕООД, в раздел „Средни компании“, сребърен приз получи фирма „Хидролиа“ АД, а с бронзовата награда бе отличена „Ековат-България“ ЕООД. В раздел „Малки компании“ заместник-министърът на околната среда и водите връчи златното отличие на „НБТ България“ ЕООД, сребърното на „Ай строй инженеринг“ ЕООД, а бронзовото на...
Ревизираната наредба относно класификацията, етикетирането и опаковането на опасни химикали цели допълнителна защита на потребителите, работниците и околната среда, като същевременно се определят правила за цифрово етикетиране.
Европейската комисия отпусна над 380 милиона евро за 133 нови проекта в Европа в рамките на програмата LIFE за околната среда и действията по климата.
Проектите по LIFE допринасят за широк спектър от цели на Европейския зелен пакт в областта на климата, енергетиката и околната среда. Тези инвестиции ще окажат трайно въздействие върху околната среда, икономиката и благосъстоянието на всички европейци.
Общата макроикономическа и ценова среда на храните показва възможни подобрения в търсенето на селскостопански хранителни продукти в повечето сектори.
Русия и Боливия засилват сътрудничеството си в индустриалното развитие на лития. Директният добив на литий ще се базира на усъвършенствана технология на „Росатом“ без отрицателно въздействие върху околната среда.
Те са на територията на Регионалните инспекции по околната среда и водите (РИОСВ) в Хасково, Стара Загора, Плевен, Монтана и Смолян. 24 вековни дървета се намират в обхвата на РИОСВ – Хасково. Те са от вида цер, благун, космат дъб, бяла топола, чинар, обикновен бук и полски ясен. 13 от тях са предложени от Асоциацията на парковете в България, 10 от Туристическо дружество „Аида“ - Хасково и едно от гражданин.