АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


НЕОсе фокусира върху системи, които да способстват за развитието и съхранението на зелена енергия. България има една от най-големите въглеродно интензивни икономики в Европа, но това представлява и голяма възможност за внедряването на нови технологии.


В периода, в който „Градус“ АД е публично дружество, в КФН не са постъпвали жалби или сигнали от лица, инвестирали в ценни книжа на компанията, съобщиха на страницата на Комисията по финансов надзор.


Старозагорският производител на пилешко месо „Градус“ АД е решил да създаде ново дъщерно дружество, свързано с придобиване и отдаване под наем на транспортни средства. Компанията „Градус Лоджистикс“ ще е с капитал от 400 000 лева.


Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) е образувала ново производство за сделката бизнеса на ЧЕЗ в България да бъде купен от "Еврохолд" чрез регистрираната в Нидерланция компания “Ийстърн Юръпиън електрик къмпани, след като съдът й върна предишното решение.


Компаниите са: Градус, Монбат, Сирма Груп Холдинг и Софарма. Те ще бъдат част от Програмата, която има за цел да увеличи публичния достъп до инвестиционни анализи на акции на компании в България, Хърватия, Северна Македония, Румъния, Сърбия и Словения.


“Захарни заводи“, един от големите производители в хранителната индустрия в България, въвежда в експлоатация нова инсталация за производство на етанол. Оборудването е базирано на иновативна технология, а процесите в нея са с много високо ниво на автоматизация.


Набраният капитал ще се използва от Градус за развитието на съществуващи и нови бизнес линии, свързани с производството на висококачествени хранителни продукти.


Oт публикуваните дaнни в Търговския регистър cтaнa яcнo, чe пeнcиoннитe фoндoвe ca нaй-гoлeмитe aĸциoнepи, доверителни фондове също присъствуват, само три банки да участвували в предлагането и за закупили акции.


43 961 878 акции на цена 1,80 лв. бяха записани по време на аукциона, като броят на записаните акции надвишава минималния съгласно проспекта на компанията, което прави IPO-то успешно.Набраният капитал ще се използва за развитието на съществуващи и нови бизнес линии, свързани с производството.


След предстоящото публично предлагане на Градус АД на Българска фондова борса, дружеството възнамерява да предложи на акционерите си минимум 90% от годишната печалба на холдинговата компания да се разпределя като дивидент, считано от 2019 г.