АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Две фирми получават 80 хил. лв. от ФУТ



Над 80 хил. лв. за модернизация на работни места бяха отпуснати от Фонд „Условия на труд” - ФУТ, съобщи Министерството на труда и социалната политика. Това е възможно след подписване на договори за реализация на проекти между ФУТ и предприятията ЕТ "Автосвят-Живко Вълчанов" - Елхово, и "Булгед" ООД - София.
Договорът с ЕТ "Автосвят-Живко Вълчанов" е на обща стойност 293 207,35 лева, като частта на съфинансиране от ФУТ е 71 949,77 лева. Срокът на проекта е 12 месеца, а с реализацията му ще
бъдат модернизирани работните места на 11 души. С изпълнението на дейностите ще се подобрят осветеността, електробезопасността и санитарно-битовите условия.
Общата стойност на договора с "Булгед" ООД е 52 000 лева. ФУТ участва със съфинансиране 9583,65 лева. С реализацията на проекта ще се обнови сградата на фирмата и ще се осигури стабилна температура във всички помещения. Така ще се гарантира оптимален производствен климат на 51 души, които представляват 75 процента от персонала в предприятието.
Tweet |
|