АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Законовите регулации и изисквания за въвеждане на ESG* политики и активности сред българския бизнес, са основният фактор, който кара компаниите да стават по-устойчиви и да се интересуват от темата. Това посочват 44% от фирмите, участвали в първото голямо и цялостно проучване по темата корпоративна устойчивости у нас.
В своите проекти общините предвиждат внедряване на системи за мониторинг на енергопотреблението и за автоматично управление на осветлението. Голяма част от тях планират и въвеждане на възобновяем енергиен източник, като част от техническите решения включват изграждане на собствена фотоволтаична централа с батерия за нуждите на системата за външно изкуствено осветление.
Според АИКБ постановлението и разпоредбите на КТ, свързани с МРЗ, не съответстват и на Директива (ЕС) 2022/2041, която изисква въвеждане на критерии, които отразяват покупателната способност на минималната заплата и разпределението на доходите в страната, а не проста формула, базирана на СРЗ.
Болниците били замесени в разследването, което се води от републиканската прокуратура във връзка със смъртта на новородените.
НЕК стартира обществена поръчка за доставка и подмяна на генератори, турбини, основни и спомагателни съоръжения, системи за контрол, изпитвания и въвеждане в експлоатация на хидроагрегат 1 (ХА1) и хидроагрегат 4 (ХА4) в помпено-акумулиращата водноелектрическа централа (ПАВЕЦ) "Чаира", съобщиха от МЕ.
Основен акцент ще е адаптиране на информационните системи, които се ползват в общинските администрации, съгласно приетия Национален план за въвеждане на еврото в България.
Общият размер на бюджета на Община Пловдив за 2023 г. е 724 224 830 лева. В тази сума се включват 408 224 011 лева приходи от делегирани от държавата дейности и 315 592 819 лева местни приходи.
Благодарение на тази инициатива обаче броят на пътуващите с влак се е увеличил с почти 430 000 души дневно. След изтичането на срока й на валидност, броят на пътниците е спаднал до средното равнище преди нейното въвеждане и дори леко е намалял.
По данни от Наблюдението на домакинските бюджети тримесечният общ доход средно на човек от домакинство през второто тримесечие на 2024 г. е 3216 лв. и нараства с 20,5 на сто спрямо същия период на 2023 година, а общият разход е 2826 лв. и се увеличава с 18,8 на сто, съобщи днес НСИ.
Те включват въвеждане на различни инвестиционни профили на пенсионните схеми, съобразно желанието на хората и преглед на правилата, определящи инвестиционните възможности за постигане на растяща доходност. За целта са нужни законови промени, които подкрепят дадените от ОИСР препоръки.