АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Проучването на Делойт показва, че за повече от половината от респондентите (59%) най-голямото предизвикателство при внедряването на GenAI е намирането на правилните служители, ресурси и компетентности. Полша, Балтийските страни и Румъния се нареждат много високо, а в Южния регион на ЦЕ, където е и България, 56% процента от финансовите директори се затрудняват.
Седем български компании попадат в различните категории на годишната класация на "Делойт" за Централна Европа "2023 Deloitte CE Technology Fast 50", съобщиха от организацията.
Очаква се, че 2023 г. ще бъде силна от гледна точка на частни инвестиции в ЦЕ. По-голямата част от участниците в сделките в последното проучване (52%) вече приемат ESG като инструмент за създаване на стойност за портфейли, което е значително увеличение от последното ни проучване.
Делойт:Вълнообразните ефекти от една по-крехка и нестабилна глобална икономика ще се усетят различно в цялата световна банкова индустрия. Големите, добре капитализирани и диверсифицирани банки ще съумеят да устоят на предизвикателствата сравнително добре.
Делойт:Общо се наблюдава положително развитие в посока дигитализация и взаимодействие с клиентите онлайн, най-вече чрез добавяне на функционалности в мобилните приложения – в съответствие с глобалните тенденции сред отличените като шампиони банки.
Делойт публикува четвърто проучване за банковите сливания и придобивания в 16 държави от ЦИЕ: България, Полша, Чехия, Словакия, Унгария, Румъния, Словения, Хърватия, Сърбия, Украйна, Босна и Херцеговина, Албания, Косово, както и Естония, Латвия и Литва.
Класацията на Делойт бележи рекорден растеж на участниците в надпреварата. Три български компании се класират сред финалистите в конкурса. Компанията-победител бележи ръст от 39 432% за периода 2017 и 2020 г. Средният темп на растеж на компаниите във Fast 50 за 2021 г. достига 2278%
Асарел-Медет, АЕЦ Козлодуй, Делойт, Kaufland България, КонтурГлобал Марица Изток 3, Минно-геоложки университет, Овергаз, Пощенска банка, ТехноЛогика, както и Aresgas стартират инициативата си за създаване на собствен пчелин с два общи кошера, в подкрепа на българските пчелари. Ефектът от осиновяване на един кошер годишно е 25 кг. мед, 60,000 нови пчели и 360 млн. опрашени цветове.
През 2021 г. ще има повече от 400 млн. видео посещения при лекари по целия свят. Глобалните разходи за облачни услуги ще нараснат 7 пъти по-бързо от общите ИТ разходи. Разходите за слушалки за дигитална реалност нарастват 100% през 2019 г.
Българските Корс Дот ООД, Сторпул Сторидж АД и КлаудКарт АД се класират съответно на 13-то, 46-то и 50-то място в основна категория Fast 50 за 2020 година.