АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Проектът е българският победител във Втората покана за иновативни дейности на Европейската градска инициатива, в конкуренция с разработките на над още сто градове.


Най-старият локомотивен завод в България, разположен в Русе, е на път да се превърне в модерен индустриален център за производство и поддръжка на железопътна техника. Това става ясно от думите на изпълнителния директор на "Индустриален парк ЛВЗ" Спасимир Димитров.


В днешно време много хора поръчват пътеки и килими за детски стаи, както и пана за подарък за сватба.


Първоначалното финансиране ще бъде предназначено за проекти в областта на добива на никел, боксит, мед, производството на храни, възобновяемата енергия и за изграждането на център за изкуствен интелект, петролна рафинерия и нефтохимически завод.


През тази учебна година в средищните институции се обучават 18 175 деца и 167 270 ученици, като за пътуващите, които учат в други населени места, ежегодно се осигурява безплатен транспорт.


Изложенията са за хотелско, ресторантско и кетъринг оборудване - СИХРЕ, за вино, крафт бира и високоалкохолни напитки - Wine & Spirits Show 2025, и за обзавеждане, интериорен текстил и аксесоари за дома ЕКСПОМЕБЕЛ, се провеждат в Интер експо център в София.


Целта на инициативата е да развие предприемачески умения в децата, както и да ги научи на работа в екип и умения за планиране, с подкрепата на местния бизнес.


Прогнозите на пазарните анализатори сочат, че през 2025 г. световният пазар на детски играчки и на продукти от категорията "Хоби и свободно време" ще генерира приходи в размер на 367 млрд. долара.


В палата 6.2, щанд D-20 на колективен щанд ще се представят пълноправни и асоциирани членове на БАПОП: „СИЙТЕХ 77” ООД, „ЕКОФРУТ К и К“ EООД, ЗП „ВИКТОР АСЕНОВ“, „ДЕИВ-2007“ ЕООД, „ЦЕНТЪР РЕГИОН ГРУП“ ЕООД, ЗП „ПЕТЯ НАНОВСКА“, "АМИТИЦА" ООД, „ОПОРА ЗАДЕН-БЪЛГАРИЯ” ООД.


Плаващата атомна централа (ПАЕЦ) „Академик Ломоносов“, управлявана от „Росенергоатом“ произведе първия милиард киловатчаса за изолираната мрежа на енергийния център Чаун-Билибино в Чукотка. Делът на ПАЕЦ в електропроизводството на района надхвърля 60 %.