АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Причините за това са в липсата на постоянен контрол, ниските глоби и слабата правна защита на работниците, стана ясно на кръгла маса в Института за икономически изследвания при БАН.


Най-ниски са те в България - средно 10,6 евро на час, следвана от Румъния - 12,5 евро и Унгария - 14,1 евро. Най-високи разходи за труд в ЕС са отчетени в Люксембург - средно 55,2 евро на час, Дания - 50,1 евро на час и Белгия - 48,2 евро на час.


В индустрията увеличението е с 11,5 на сто, в услугите - с 13,1 на сто, a в строителството - със 17,3 на сто. Най-висок ръст на общите разходи за труд е регистриран в икономическите сектори "Операции с недвижими имоти" и "Други дейности" - с по 23,5 на сто, и "Култура, спорт и развлечения" - с 22,1 на сто.


През четвъртото тримесечие на 2024 г. спрямо същото тримесечие на предходната година най-голямото увеличение на почасовите разходи за труд за цялата икономика е регистрирано в Хърватия (+13,9 на сто), Полша (+13,8 на сто), Румъния (+13,1 на сто) и България (+13 на сто).


В днешно време много хора поръчват пътеки и килими за детски стаи, както и пана за подарък за сватба.


През тази учебна година в средищните институции се обучават 18 175 деца и 167 270 ученици, като за пътуващите, които учат в други населени места, ежегодно се осигурява безплатен транспорт.


"За 2024 г. повече от 40% от чужденците с разрешение да работя у нас напускат България преди третия месец и отиват в Западна Европа. Изследване на КНСБ показва, че това, което работодателите им предоставят - условията на труд, жилищно настаняване и доходи, не позволяват на лицата да живеят достатъчно добре", посочи експертът.


Целта на инициативата е да развие предприемачески умения в децата, както и да ги научи на работа в екип и умения за планиране, с подкрепата на местния бизнес.


Беше дадено начало на цялостната реконструкция на пътен участък, който свързва Пловдив със Строево - Красново - Кръстевич. Отсечката е с дължина от 1,1 км. Стойността на проекта е 2 121 000 лв., а финансирането е изцяло от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.


Прогнозите на пазарните анализатори сочат, че през 2025 г. световният пазар на детски играчки и на продукти от категорията "Хоби и свободно време" ще генерира приходи в размер на 367 млрд. долара.