АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Дейностите, за които е допустимо пчелар да получи финансиране, следва да генерират допълнителни разходи и пропуснати ползи за пчелно семейство. За целта се прилага подхода за годишна еднократна сума въз основа големината на пчелина/стопанството.
„Пчеларски университет“ отново предлага три вида обучение - от изцяло онлайн курс до лекции в реално време и практически обучения от професионални пчелари на терен. В основния курс „Професия пчелар“ участват 46 курсисти, като със съдействието на партньорите в програмата, 10 от тях спечелиха стипендии и се включват напълно безплатно в това незабравимо приключение.
В същото време интересът към позициите нараства двойно – от 13 153 през януари 2023 г., до 27 100 за първия месец на текущата година. По-големият брой на кандидатурите обаче се дължи не на дефицит на работни места, според Светослав Димов, главен изпълнителен директор на DEV.BG, а на три основни причини:
За 2023 година наградата Пчелар на годината бе присъдена на Красен Топалов, която той получи в производствената база на фирмата му “Органик Бий Продуктс“ ООД с бранд „Top's Honey“ в търговищкото село Алваново. Учредител и организатор на проявата е вестник „Пчеларство“.
Призът „Агробизнесмен на България за 2023 г.“ на инж. Рашид Узунов, управител на предприятието за производство на прикачна почвообработваща техника „Раломекс“ АД, гр. Завет. Освен производител на техника инж. Узунов е и пчелар, който се грижи за 100 кошера.
Тя е част от компанията "Солар МД", съобщи съсобственикът на фирмата Калоян Димов. Той обясни, че основната фабрика в Южна Африка е от 2014 година.
Видео на ЕвропарлТВ за пчелар от Швеция. Тя работи наистина усилено, за да популяризира меда и да защити опрашителите, които са от съществено значение за производството на храна и нашите екосистеми.
В момента цената на българската пшеницата е около 500 лева за тон, което е значително под себестойността й. Според Боян Димов на голяма част от стопаните ще се наложи да продават на безценица, за да освободят място за новата реколта.
ChatGPT е интересен и полезен за обикновения потребител, но за компаниите са необходими персонализирани Machine learning технологии, според Павел Димов е член на УС на БКДМП.
Литературното приключение ще премине през няколко интригуващи локации – любимата беседка на Иван Вазов, къщите, в които Димитър Димов е живял и написал романа „Тютюн“,