АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Енергетиката, автомобилостроенето, логистиката, резервните части, машините, металите и селскостопанските продукти изпъкват на преден план в двустранните отношения между Турция и България. По отношение на митниците има успешно сътрудничество. Турция има пет ГКПП-та към Европа и три от тях са с България.


Документът има няколко цели. „Първата е земеделският производител и преработвател, който е доставчик на доставчика на веригите, наистина да получи справедлива цена за произведената от него продукция. Ние виждаме, че голяма част от добавената стойност по веригата остава не при производителя, фермера или преработвателя, а при търговеца. По този начин, регулирайки тези отношения, сме убедени, че това ще окаже влияние в цените“,...


Отбелязва се, че страните са заинтересовани от премахването на ограниченията в двустранните отношения, възникнали по времето на управлението на предшественика на Тръмп Джо Байдън в САЩ, и от развитието на търговско-икономическото сътрудничество.


ЕС ще запази важната си роля на световната сцена и очаква с нетърпение да надгради силните трансатлантически отношения със САЩ, когато новото ръководство поеме властта.


Отличените фирми в класацията Топ 100 на БТПП бяха наградени за добрата им работа и постигнатите резултати през годината, посланиците и търговските представители - за приноса им в развитието на дипломатическите и икономическите отношения между България и техните страни, а медиите и журналистите - за обективно отразяване на позициите на палатата и нейните членове по актуални стопански теми.


Изложението и форумът са част от събитията по повод 75-ата годишнина от установяването на дипломатическите отношения между България и Китай, която се отбелязва през тази година, и имат за цел насърчаване на двустранното сътрудничество в областта на инвестициите.


"Нашата цел трябва да бъде създаването на лостове за въздействие, които да накарат Китай да се ангажира (със създаването на взаимноизгодни търговски отношения - бел. ред.)", каза чиновничката Лайен.


Възможностите за подобряване на бизнес сътрудничеството, търговията и икономическите отношения между Италия и отделните балкански държави, включително Албания, Босна и Херцеговина, България, Кипър, Хърватия, Гърция и Република Северна Македония бяха обсъдени на двудневен форум "Italian Balkan Trade Summit",


Благодарение на външната търговия и финансовите отношения на страната балансът по текущата сметка достигна историческо дъно от около 5% от БВП при над 10% преди това, отбелязва финансовият министър Ервин Мете.


Петте предимства са бърз икономически растеж, квалифициран работна ръка, достъп да разширяващи се потребителски пазари, разширяване на търговските отношения със Западна Европа и стратегическо местоположение, устойчиви бизнес практики, пишат от компанията.