АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Най-много от тях са реализирани в София – 6,2 млрд. лв., като най-големите суми са изплатени по проекти, свързани с разширение на метрото в столицата. Следват област Пловдив с 1,6 млрд. лв., където най-скъпите проекти са за водите, водоснабдителната и канализационната мрежа, и област Бургас – обходния път на гр. Бургас и модернизация на обществения транспорт.
В края на месеца на официална церемония ще бъде обявен най-добрият винар, произвел вино от реколта 2024 г. В конкурса се включиха производители на червено, бяло, розе, пелин и плодово вино от реколта 2024 г. Пробите ще бъдат оценени от УХТ - Пловдив, ИАЛВ - София и Пловдив и от Винарска изба - Асеновград.
НКЖИ обяви старта на ключов проект за модернизация на железопътния участък Ямбол-Зимница в рамките на проект „Рехабилитация на железопътната линия Пловдив-Бургас, Фаза 2 – Етап II“. Строителните дейности ще се проведат в два етапа, като фокусът ще бъде върху рехабилитацията на съществуващата инфраструктура и изграждането на нови съоръжения в района на гара Завой.
Това, което трябва да направите първо, е да подновите своята инфраструктура, коментира Дани Грийнвалд, старши заместник генерален директор в Службата за управление на води в Израел. По думите му след като подмени старата инфраструктура, България може да закупи модерни системи за успешно управление на водите.
Най-голяма е стойността на направените чуждестранни инвестиции в индустрията - 1,854 млрд. евро, както и в сектор "Операции с недвижими имоти" - 335 млн. евро. През 2023 г. тези дейности заедно формират 82,6% от общия обем на ПЧИ, а относителният им дял общо намалява с 2,9 пунктa спрямо предходната година.
Като цяло се очаква лихвените проценти да останат сравнителни завишени за по-продължителен период от време, заяви управляващият директор Кристалина Георгиева.
На загуба са били 16,8 на сто от предприятията в областта, а с нулев финансов резултат годината са завършили 7,3 процента. Крайните данни на бюрото сочат, че печалбата на предприятията за 2023 г. в размер на 3 821 млн. лева.
Сградата е отличена заради комплексното си ниво на оборудване, което включва прецизно мерене и управление на енергийнотo потребление, система за сградно управление (building management system – BMS), но най-вече тъкмо заради въвеждането на геотермалната система, което показва дългосрочен ангажимент към отговорни бизнес операции и намаляване на емисиите.
Изпълнителният директор на Българската предприемаческа асоциация (BESCO), Добромир Иванов, акцентира върху нуждата от устойчиви политики, които да подкрепят стартъп екосистемата. Очакванията му са през 2025 г. да стартират нови фондове, които да поставят по-силен фокус върху deep tech иновациите и връзката между науката и предприемачите.
Центърът е оборудван с два робота и нови шест стенда, които да демонстрират на студентите нагледно как функционират в действителност роботите. Фирмата е предоставила и електромобил, който ще бъде използван от преподавателите и студентите с учебна цел.