АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Парите, които получава държавната железопътна компания, ще позволят на компанията да финансира проекти за обновяване на високоскоростната железопътна мрежа в Германия.
Изпълнителният орган на ЕС подчертава, че е взел предвид при решението си факта, че "железопътният товарен транспорт е от съществено значение като решение с по-ниски емисии за заместване на автомобилния транспорт и за създаване на устойчиви логистични вериги".
През 2018 г. чешката корпорация PPF Telecom Group придоби активите на норвежкия телеком "Теленор" (Telenor) в България, Унгария, Черна гора и Сърбия. През 2022 г. "Теленор България" бе преименуван на "Йеттел". "Пи Пи Еф Телеком Груп" е собственик също и на компанията за телекомуникационно оборудване "Сетин" (CETIN).
Целта е до края на годината между 63 и 67 на сто от влаковете на дълги разстояние да пристигат навреме. През първото полугодие едва 52,9 на сто от влаковете на "Дойче бан" не са закъснели, като особено лошо е било положението през юни. За закъснение се смята пристигането на влака с повече от 6 минути след разписанието.
Електрониката във вагоните е доста, а поддръжката изисква редовна и качествена профилактика, добави той и съобщи, че есента се очаква да пристигне екип от „Дойче бан“, който да проведе обучение за поддръжката на вагоните.
Жп мрежата в Германия се смята за остаряла и претоварена, а влаковете вървят със сериозни закъснения заради постоянни ремонтни и строителни работи. Държавният жп оператор обяви в края на април, че планира да обнови 2000 км жп линии и 2000 ключови точки в опит да обнови мрежата си.
В рамките на дело срещу италианската банкова група, арбитражен съд в Санкт Петербург е разпоредил да бъдат конфискувани активи, собственост на "УниКредит", както и 100% от акциите на компаниите UniCredit Leasing и UniCredit Garant.
"Дойче бан" планира да обнови 2000 км релси и 2000 стрелки тази година като част от усилията за модернизиране на остарялата жп инфраструктура на страната, общите инвестиции в жп инфраструктурата, които ще бъдат направени през 2024 година ще достигнат общо около 16,4 млрд. евро.
Седемте най-големи европейски банки в Русия — "Райфайзен банк интернешънъл" (Raiffeisen Bank International), "Уникредит" (UniCredit), Ай Енд Джи (ING), "Комерцбанк" (Commerzbank), "Дойче банк" (Deutsche Bank), "Интеза Санпаоло" (Intesa Sanpaolo) и ОТП (OTP), са отчели обща печалба от над 3 млрд. евро в Русия през 2023 г.
Транспорт и логистика е секторът с най-голям ръст в ползването на директното търсене за мениджърските позиции през 2023 година. Най-малко проекти по executive search пък наблюдаваме в ИТ, технологии, телеком и медия, услуги, управление и строителство на имоти.