АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Въпреки че нивото на задлъжнялост остава под критичния праг от 60% от БВП, значителният дял на дълга в чуждестранна валута заслужава коментар и допълнителен сравнителен контекст.
37% от работодателите в бранша предлагат между 21 и 25 почивни дни, в допълнение към официалните празници. През 2024 г. 48% от IT работодателите предоставят задължителния според КТ платен годишен отпуск от 20 дни на служителите си, като 60% от тях са с централен офис в страната.
Целта е преодоляване на диспропорции във възнагражденията на персонала в бюджетните организации, включително за увеличаване на възнагражденията на персонала, като средствата се осигуряват за сметка на предвидените разходи по централния бюджет за 2024 г.
От КРИБ настояват за спешна среща с премиера Денков във връзка с въвеждането на минимален допълнителен данък в България със законопроект за изменение и допълнение на Закона за корпоративното подоходно облагане.
Освен социална функция кафенетата осигуряват и допълнителен доход на работещите пенсионери. След приспадане на постоянните разходи на тях им остават само 200-300 евро за издръжка. Във Vollpension получават макар и скромен, но допълнителен доход от 400 евро.
Бързото зареждане на батериите на електромобилите не зависи толкова от производителите, колкото от зарядните станции, те са с различни мощности и възможности, вече има такива, които могат в рамките на 15-20 минути да заредят колата за допълнителен пробег от около 300 км.
Ново регионално проучване в Централна и Източна Европа на групата WhereWeWork, собственик на Kaderabotim.bg у нас, показва, че 49% от служителите в България са съдействали за работни задачи по време на отпуската си.
В същия размер ще се изплатят и паричните обезщетения на бащите, които ползват отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст. Паричните обезщетения при неизползване на допълнителния платен отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст ще се изплатят в размер на 390 лв. – 50 на сто от 780 лв.
Единодушно с 207 гласа депутатите приеха решение за определяне на допълнителен срок за събиране на приходи, извършване на разходи и предоставяне на трансфери, с вносител Министерският съвет.
Това става възможно благодарение на съдействието на Държавна агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“, която осъществи успешно сътрудничество с румънските власти и осигури допълнителен капацитет за съхранение на суровините в още една държава-членка на Европейския съюз.