АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Държавата се опитва да вземе на ръчно управление напълно пазарни взаимоотношения и да планира търговските практики до най-малкия детайл.


Тези мерки също така ще спомогнат за запазване на жизнеността на много селски райони, които зависят от работните места в лозаро-винарския сектор, и ще запазят социалното значение на лозаро-винарския сектор в ЕС.


Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“. Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.


През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.


Председателят на УС на Асоциацията на банките в България Петя Димитрова каза, че банките са инвестирали над 400 милиона лева в системи, процеси и дигитализация, за да стане процесът на смяната на лева с еврото плавно и безпроблемно.


Банките, които ще бъдат обхванати от стрес теста, са "Барклис" (Barclays), Ейч Ес Би Си (HSBC), "Лойдс" (Lloyds Banking Group), "НатУест" (NatWest), "Сантандер" (Santander), "Стандард Чартърд" (Standard Chartered) и компанията за ипотечни кредити "Нешънуайд" (Nationwide).


Отделянето на 2,5 милиарда лева за саниране е добра новина. Това е шанс България да ускори обновяването на сградния фонд и да намали енергийната бедност. Но дали тези средства ще доведат до реална промяна или просто ще бъдат усвоени без дългосрочен ефект, зависи от начина, по който програмата ще бъде структурирана.


Приетият от Бундестага текст включва целеви фонд в размер на 500 млрд. евро за инфраструктура и планове за увеличаване на разходите за отбрана, както и смечкаване на дълговите правила.


Според данните, публикувани на сайта на Централната банка на Черна гора (CBCG), най-голяма печалба от 60,09 милиона евро е реализирала Crnogorska Komercijalna Banka, следвана от NLB и Hipotekarna Banka с печалби съответно –27,75 милиона евро и 18,46 милиона евро.


Планинската страна Швейцария се превърна в държавата с най-голям флот в света от кораби за превоз на контейнери, въпреки че няма излаз на море. Това се дължи предимно на корпорацията за морски превози "Медитерениън шипинг къмпани - Ем Ес Си" (Mediterranean Shipping Company - MSC), която е базирана в Женева.