АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Телевизионната реклама за промотиране на България като дестинация за конгресен, кулинарен и винен туризъм стартира днес в девет държави и ще продължи до края на април.


Планираното смекчаване на строгото конституционно ограничение за държавните заеми, известно като "дългова спирачка", ще се прилага не само за разходите за отбрана, но и за федералните разходи за гражданска защита, разузнавателните служби, киберсигурността и помощта за държави, които са били нападнати в нарушение на международното право.


ЕК не уточни кои компании са обект на разследването, уточни само, че се търсят възможни нарушения на антитръстовото законодателство на ЕС, включително забранено картелиране, търговски ограничения и сегментиране на пазара. Не бе посочено в кои държави членки се извършват разследванията.


Тя се нарежда след САЩ и Франция. Експертите са анализирали данни от 64 държави, които изнасят ключови оръжия (бойни самолети, военни кораби, системи за противовъздушна отбрана, танкове и превозни средства за бойна поддръжка, артилерия).


На този фон от Кофас ревизират оценките на седем държави (4 повишения и 3 понижения) и 20 секторни оценки (8 повишения и 12 понижения) след преразглеждане на първоначалния сценарий, който предвижда стабилизиране на глобалната дейност.


"Дълговата спирачка" беше въведена от бившия канцлер Ангела Меркел през 2009 г. с цел да ограничи новите държавни дългове до 0,35 на сто от брутния вътрешен продукт (БВП) всяка година.


Тази инвестиция ще спомогне за увеличаване на общата инсталирана мощност за производство на енергия от възобновяеми източници в трите държави, като помогне за диверсификацията на енергийния микс.


Износът към Казахстан заема най-голям дял от общата сума, като той е в размер на 3,3 милиарда долара. В челните позиции се нареждат още Азербайджан с 3,1 милиарда долара и Узбекистан с 2,2 милиарда долара.


Изграждането на стабилна контролна среда е ключов приоритет за 65% от финансовите директори в Югоизточна Европа. Това е един от основните изводи от проучването “CFO Compass Survey” на PwC, което се проведе за втори път в региона. Участие взеха повече от 150 финансови ръководители на компании, опериращи в над 15 индустрии в 9 държави от Югоизточна Европа.


Данните сочат, че от днес до 22 февруари в Пловдивския панаир ще се състои най-голямото икономическо събитие за земеделие, лозарство, винарство и хранителна индустрия на Балканите.