АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Едва 7% (с още 3 пункта по-малко от миналата година) смятат, че България се е променила за добро. Неутралните оценки се запазват около една трета, но до 58.5% нарастват разочарованите (или отчаяните), че страната е на прав път.
С над 160% са скочили доставките на паста от ресторантите в България за 2024г. Потребител от София е направил поръчка от супермаркет за рекордните 2 600 лв.
Това заяви унгарският премиер Виктор Орбан. Новината беше съобщено лично от него след посещението му в България, където той имаше срещи с президента Румен Радев и лидера на най-голямата парламентарна партия ГЕРБ-СДС Бойко Борисов. MOL е единственият кандидат от ЕС.
Почти всички основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци поскъпват на борсите у нас, показват данните от тазседмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата се повиши с 0,45 процента до 2,214 пункта.
В България годишната инфлация през ноември 2024 г. е 2 на сто, без промяна спрямо октомври. Най-ниски равнища на годишната инфлация през ноември са отчетени в Ирландия (0,5 на сто), Литва и Люксембург (1,1 на сто и в двете страни). Румъния (5,4 на сто), Белгия (4,8 на сто) и Хърватия (4 на сто) пък са с най-високи нива.
Индексът HotScore, който измерва удовлетворението на гостите на хотелите в България, се повишава с 0,9 пункта до 72,4 - ръст, който макар и малко по-нисък от миналогодишния (1,5 пункта), все пак очертава стабилна положителна тенденция по отношение обслужването.
Това постижение e най – значимото за страната ни от създаването на ДП РВД и е свидетелство за високото ниво на професионализъм и ангажираност на екипа, както и за стабилност и растеж на авиационния сектор в Република България.
Подкрепата за еврозоната бележи осезаем ръст сред българите спрямо пролетта на 2024 г. Доверието към еврото в България е нараснало с 9 пункта до 46% въпреки отчетената през годините поляризация на общественото мнение.
Начело на класацията са ИТ ръководителите. Месечните заплати на лидерите в този сектор често надминават 20 000 лева нетно, а понякога достигнат и значително над 25 000 лв.
Реалното индивидуално потребление (AIC) на човек от населението е представено чрез индикатора стандарт на покупателната способност (СПС - PPS). Този показател позволява да бъде извършена оценка на стандарта на живот на домакинствата в дадена страна, уточнява Евростат.