АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Най-голямата европейска земеделска организация - "Копа-Коджека" (Copa-Cogeca) съобщи, че приветства пакета от мерки за лозаро-винарския сектор, който ЕК предложи. "Копа-Коджека" смята, че този план за действие включва прагматични мерки, въпреки че остават несигурности по отношение на неговите финансови аспекти.


Тези измами засягат не само транспортните компании, но и цялата верига на доставки, създавайки сериозни финансови щети и правни последици, коментира адвокат Венцислав Трендафилов, водещ експерт в транспортното право.


Според финансовото ведомство към март 2024 г. около 2001 физически и юридически лица са били засегнати от санкционния режим. Данните на министерството на финансите са извлeчени от най-новия годишен преглед на Службата за прилагане на финансови санкции (OFSI).


Споразуменията са сключени с досегашните финансови посредници "СИС Кредит" АД, "Микрофонд" ЕАД и "Първа инвестиционна банка" АД, които успешно управляваха финансовите средства през първия инвестиционен цикъл на Програмата.


Изследователите са разгледали повече от 400 препоръки от 21 акаунта на "финфлуенсъри" относно инвестиции в криптоактиви и акции и са ги сравнили със съветите от финансови консултанти. Проучването установи, че съветите от "финфлуенсърите" често биват давани твърде късно.


Мъск все още остава със 78 млрд. долара по-богат, отколкото беше в деня на изборите, благодарение на другите си компании - SpaceX и xAI. Той остава и най-богатият човек в света, като ще трябва да загуби още 116 млрд. долара, за да спадне нетното му състояние под това на главния изпълнителен директор на Meta Марк Зукърбърг.


Най-добрите финансови директори за 2024 г. бяха отличени на церемония, организирана от EY Bulgaria. 7 финансови мениджъри получиха признанието за постиженията си през последната година. Близо 50 са вече победителите за последните 10 години. Конкурсът се утвърди като най-голямото признание за финансовите лидери у нас.


Публичният ресурс за финансов инструмент "Портфейлна гаранция с таван на загубите за кръгова икономика" е в размер на 537,7 млн. лв. и е разпределен за гаранции (339,6 млн. лв.) и БФП (198,1 млн. лв.). Инструментът е финансиран със средства по Програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията" 2021-2027 (ПКИП).


Изграждането на стабилна контролна среда е ключов приоритет за 65% от финансовите директори в Югоизточна Европа. Това е един от основните изводи от проучването “CFO Compass Survey” на PwC, което се проведе за втори път в региона. Участие взеха повече от 150 финансови ръководители на компании, опериращи в над 15 индустрии в 9 държави от Югоизточна Европа.


Общата стойност на часста за Румъния от плана е 28 млрд. евро. Тя може да ги загуби, тъй като е изпълнила само 13 % от инвестициите и реформите, с които се е ангажирала. Страната разполага само с година и половина за изпълнение на останалите цели, за да изтегли 19 млрд. евро, които са на нейно разположение.