АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Чрез инвестицията шивашка фирма обособява ново производствено помещение, което покрива целия процес по създаване на дамско облекло.
Чрез провеждане на дейности, утвърдени от най-добрите европейски и световни практики, програмата ще подпомогне повишаването на кадровия потенциал и развитие на висшето образование, науката и иновациите в сферата на ядрената енергетика и пряко свързаните с нея ядрени науки, технологии и инженерство. Средствата за нейното изпълнение са размер на 8 500 000 лв., а срокът - до края на 2030 г.
Пенсиите в Германия се очаква да се увеличат с 3,5 на сто през 2025 г. при 4,57 на сто през настоящата година. Това сочи проект на доклад, изготвен от германските власти, до който е получила достъп агенция ДПА.
Въглеродният диоксид, изпускан от големи индустриални предприятия в Гърция и целия регион, ще бъде насочван към подземно хранилище с цел осигуряване на защита на околната среда, но и за избягване на разходите, свързани с емисиите парникови газове в ЕС.
Малко повече от две години ще бъдат необходими за изграждането на новата критична инфраструктура на територията, обслужвана от пристанищния оператор. Според парафирания проект новите железопътни трасета ще бъдат шест – две от тях ще бъдат оперативни, а останалите – буферни. Общата им дължина ще бъде почти четири километра.
Ще бъде включена възможност за издаване на държавни гаранции по нови заемни споразумения на „НЕК“ ЕАД за финансиране на инвестиционен проект „Модернизация и рехабилитация на Помпено-акумулираща водноелектрическа централа (ПАВЕЦ) „Чаира“, в размер до валутната равностойност на 155 млн. лв.
ова е ново свидетелство за кризата в сектора на чиповете за автомобили. Проектът, ръководен от американския производител на полупроводници Wolfspeed и германския автомобилен поддоставчик ZF, трябваше да бъде реализиран в провинция Саарланд, близо до границата с Франция.
Съдът е с вградена преса със 100% захранване от слънчева енергия и е с капацитет колкото 5 стандартни 240-литрови контейнера. Монтирането на контейнера е част от пилотен демонстрационен проект за интелигентно управление на отпадъците във Варна.
Тя бе реализирана с финансовата подкрепа на ОП "Региони в растеж 2014-2020", съфинансирана от ЕС, чрез Европейски фонд за регионално развитие. Общата стойност на проекта е 9 274 578,02 лв. Част от сумата е собствено финансиране, осигурено от община Пловдив. То е в размер на 1 259 421,00 лв.
Определеният изпълнител, след проведена открита процедура по Закона за обществени поръчки, е „Трансконсулт-22“ ЕООД. Стойността на договора е 3 533 333,33 лв. без ДДС, а срокът за изпълнение е 365 календарни дни.