АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Решението за мотивите на двете възможни теми за бъдещия дизайн е взето след предложения, предоставени от две консултативни групи от цялата еврозона, и е в съответствие с предпочитанията по темите, изразени от повече от 365 000 европейци в публични проучвания, проведени през лятото на 2023 г.


Проектите по LIFE допринасят за широк спектър от цели на Европейския зелен пакт в областта на климата, енергетиката и околната среда. Тези инвестиции ще окажат трайно въздействие върху околната среда, икономиката и благосъстоянието на всички европейци.


63% от анкетираните европейци смятат, че засилването на сътрудничеството в рамките на Шенгенското пространство е основен приоритет за укрепването му до 2030 г. 83% от предприятията са съгласни, че Шенген е от полза за бизнеса, а 81% го признават за едно от основните постижения на ЕС.


От по-чист въздух до права на работното място, еврокомисарите работят върху правила и политики, които са от основно значение за живота на близо 450 милиона европейци.


Делът на хората, застрашени от бедност, които не могат да си осигурят адекватна прехрана, е най-висок в Словакия (45,7 на сто), следвана от Унгария (44,9 на сто) и България (40,2 на сто).


Най-много са те за 2022 г. са регистрирани в Румъния (25,4 на сто), България (18,6 на сто) и Гърция (14,9 на сто). Под 3 на сто от младежите в 12 страни от ЕС: Словения, Австрия, Люксембург, Хърватия, Полша, Чехия, Нидерландия, Естония, Малта, Кипър, Финландия и Швеция.


В един все по-разединен свят ЕС е влиятелен блок, който представлява 450 милиона европейци и гарантира, че гласът Ви ще бъде чут на световно равнище. Значението на принадлежността към ЕС може да се обобщи с няколко думи – по-силни сме заедно! Какъв е смисълът от ЕС?


За мнозина 2022 беше тежка година. Икономиката все още се възстановяваше от пандемията и свързаните с нея ограничения. Русия започна война срещу Украйна, а европейският континент трябваше да се справя с висока инфлация. Въпреки стабилните нива на безработица в ЕС, ситуацията не изглежда розова за младите европейци.


Успешните кандидати ще пътуват самостоятелно или в група до пет души между март 2023 г. и февруари 2024 г. Пътуването ще се осъществява предимно с влак, с някои изключения, за да могат да участват живеещите на острови или в отдалечени райони.


Приблизително 1 на всеки 20 души (5,5 процента) от заетите на възраст между 20 и 64 години в страните от Европейския съюз през 2019 г. обикновено е работил от дома си, сочат данни на Евростат.