АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Руски официални лица и бизнес ръководители са провели разговори за сливането на най-големите петролни компании в страната в един производител, съобщава "Уолстрийт джънръл". Дни преди това "Файненшъл таймс" писа, че "Лукойл" планира до края на 2024 да продаде мажоритарния дал в рафинерията си в България, най-големия актив на компанията на Балканите, на катарско-британско консорциум.
Консорциумът "Литаско" (Litasco SA) определи като "спекулация" публикацията на "Файненшъл таймс", в която британското издание, позовавайки се на свои източници, посочва, че руският енергиен гигант "Лукойл" планира до края на годината да продаде мажоритарния си дял в петролната рафинерия в България. Това се казва в прессъобщение, публикувано днес на корпоративния сайт на основния акционер в "Лукойл...
В момента дистрибуционният център обслужва 268 магазина в 10 държави, сред които България, Румъния, Гърция, Турция. Тук работят близо 300 души, като над 80 от тях работят в Дистрибуционен Център Божурище от първите му дни, допринасяйки през това време за развитието и успеха на логистичния център.
Това е четвъртата партида книжа от тази емисия, която МФ пуска за продажба тази година. През май бяха продадени ДЦК за 200 млн. лева при средно претеглена годишна доходност от 3,35 на сто.
От 1 август настъпиха промени в ръководствата на компаниите от групата "Електрохолд", съобщиха от компанията. Позицията главен изпълнителен директор на групата "Електрохолд България" заема инж. Георги Миков, който до момента бе изпълнителен директор на "Електроразпределителни мрежи Запад" (ЕРМ Запад).
Обемът на емисията в обращение беше увеличен с 200 млн. лв. на проведения на 8 юли аукцион, с което достигна 600 млн. лв. номинална стойност. Среднопретеглената годишна доходност на акуцкиона за преотваряне на емисията е в размер на 3,82 на сто.
Оценката на рейтинговата агенция отразява понижения риск след успешното рефинансиране на задълженията на енергийните подхолдинги на групата и добрите резултати на техните дъщерни дружества, обясняват от дружеството.
"Шеврон" бе сред първите петролни компании със сондажи в Северно море през 60-те години на миналия век, но оттогава се оттегли от проучването и производството, след като продаде активите си в сондажи през 2019 г.
През миналата година след американски натиск България реши да продаде на Украйна оборудването за АЕЦ "Белене", чието изграждане трябваше да реализира руската компания Росатом при инидикативна цена в рамките на 10 млрд. лева.
Гърция завърши мащабна приватизация, според които 30 процента от акциите на международното летище в столицата Атина – „Елефтериос Венизелос“, са продадени срещу 784,7 милиона евро. Блъмбърг определя приключването на сделката като най-значимата за Гърция от 2000 г. насам.