АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Абонаментна цена от 12,99 евро на месец за потребителите на YouTube Premium в Германия. За САЩ месечният абонамент е на подобна цена - 13,99 долара (около 12,93 евро). В Италия и Нидерландия абонаментът е малко по-евтин - 11,99 евро на месец.
След България по този показател се нарежда Румъния, където правителственият дълг, деноминиран във чуждестранна валута, е 51 на сто. На трето място е Унгария с 30 на сто.
При средна цена от 128,28 лева (без ДДС) за мегаватчас е търгувана на 21-ви март електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ), сочат данните от търговията в пазарен сегмент "Ден напред" след затварянето на борсата. Сделките са на база ден на доставка 22 март.
Вместо това френските власти обмислят празнични карти за младежи. С тях те ще могат да пътуват през лятото с регионални и бързи влакове, заяви новият министър на транспорта Патрис Вергриет пред парламента на страната.
На 5 януари 2023 г. борсата затвори при цена от 153,92 лева за мегаватчас, докато цената с ден за доставка за 5 януари 2024 г. е 55,93 лева за мегаватчас.
Председателят на КЕВР Иван Иванов посочи, че в подземното газово хранилище в Чирен нагнетеният природен газ е над 85%. "Убеден съм, че до началото на отоплителния сезон в Чирен ще има не по-малко от 95% газ.
Румъния е на второ място по евтин бензин и на трето място по евтин дизел в ЕС, съобщава вестник "Адевърул". Изданието отбелязва, че цените на горивата в страната напоследък намаляват, като бензинът е на нивото от януари, а дизелът достига нивото от началото на миналата година.
Първото по-сериозно поскъпване на синьото гориво дойде на 24 февруари 2022 г., когато започна войната в Украйна – 127,67 евро за мегаватчас или 1380 долара за 1000 куб. метра.
При средна цена от 221,18 лева (без ДДС) за мегаватчас е търгувана електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ), сочат данните от търговията в пазарен сегмент "Ден напред" след затварянето на борсата. Сделките са на база утрешен ден на доставка (24 декември).
Това са мобилен телефон, смартфон, лаптоп, таблет и настолен компютър, които вече не използват, а 22,2 на сто ги продават или подаряват. В пункт за събиране и рециклиране на електронни отпадъци предават старите си устройства 6,2 на сто от хората, съобщи НСИ.