АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Едно от основните международни събития са Наградите за иновации в политиката, където ще бъдат раздадени награди в общо девет категории през септември 2025 г., и конференцията ACT NOW Mayors Conference през май 2025 г. Този уникален формат свързва от 2016 година мегаполиси и малки градове.
В Западна Европа метеорологичните условия са били подходящи за завършване на сеитбата на зимни зърнени култури. Въпреки закъсненията, общите условия са положителни.
Подкрепата за еврозоната бележи осезаем ръст сред българите спрямо пролетта на 2024 г. Доверието към еврото в България е нараснало с 9 пункта до 46% въпреки отчетената през годините поляризация на общественото мнение.
Според 79 на сто от участниците в допитването еврото е нещо добро за ЕС, а според 71 на сто общата валута носи ползи за тяхната страна от еврозоната. За 61 на сто е добре монетите от 1 и 2 евроцента да отпаднат. Това мнение не се споделя от мнозинството от участниците от Испания, Кипър и Гърция.
Две трети (66%) от румънците вярват, че потребителите допринасят за по-чистата околна среда, а почти половината (45%) казват, че отказът от газови отоплителни системи не е добро решение, предаде румънската агенция Аджерпрес, позовавайки се на проучване.
Какви са дигиталните навици на българите? Данните сочат, че малко над 1/3 от участниците в проучването ползват мобилните си устройства между 2 и 4 часа на ден, 22% признават, че екранното им време е в порядъка 4-6 часа, а цели 20% са онези, които отделят над 6 часа от деня си на това занимание.
Това е увеличение с 15.3% в сравнение с 2022 година. Икономическите дейности, в които е регистрирано най-голямо увеличение, са „Образование“ - с 18.8%, „Строителство“ - с 16.7%, и „Транспорт, складиране и пощи“ - с 16.1%.
За последните 10 години в България, а това прави по два магазина на ден. Пазарът за бързооборотни стоки расте, той е около 15 милиарда лева и този ръст не се дължи основно на инфлация, а в последната година се дължи и на обем и на стойност. Българите харчат всеки ден по 12,50 лева.
SZPU е „люпилнята“ за кадри на Huawei и автогиганта BYD. Създаден през 1993 г., Шънджънският политехнически университет е считан за най-добрия университет в областта на професионалното образование в Китай. В момента разполага с 3 кампуса върху повече от 4500 акра и 1,1 милиона квадратни метра застроена площ.
Ново проучване разкрива профила на „smart shoppers“ – българите, които внимателно следят за оферти и промоции, но държат на определено качество и конкретни марки.