АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Първите реакции в социалните мрежи са положителни, но едновременно с това започна бурен дебат за ползата и резултатите от планираната гражданска акция.
Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата се повиши с 0,58 процента до 2,248 пункта. Миналата седмица ИТЦ беше на ниво от 2,235 пункта. Базовото равнище на ИТЦ - 1,000 пункта, е от 2005 г.
Това сочи изчисление на НСИ със специално създадена за целта формула, която отразява разликата в цените на собствените марки на Kaufland и средните съпоставими цени на останалите марки, продавани във веригата. В проучването са включени 100-те най-търсени и основни продукта, част от малката потребителска кошница на НСИ.
Четири ще са новите стоки и услуги в потребителската кошница на инфлацията, чиито цени ще следи НСИ тази година, а от нея ще отпаднат осем други. Сред отпадналите са PCR тест за COVID-19 и акумулаторна отвертка.
Зоната за облекчаване на задръстванията се прилага в южната част на Манхатън, до 60-а улица.
Месечната абонаментна такса включва определено потребление мобилни услуги. Предоставянето на допълнително потребление срещу увеличение на цената на месечната такса, когато не се извършва по заявка на потребителя, КЗП ще счита за нарушение на разпоредбата на чл.62 от ЗЗП.
Повечето основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци поскъпват на борсите у нас, показват данните от тазседмичния бюлетин на ДКСБТ. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се повиши с 1,16 процента до 2,240 пункта. Преди Коледа ИТЦ беше на ниво от 2,214 пункта. Базовото равнище на ИТЦ - 1,000 пункта, е от 2005 г.
За клиентите на "Електрохолд" цената нараства с 8,36 процента, на ЕВН - с 8,39 на сто, а за клиентите на "Енерго Про" - с 8,55 процента, посочват от КЕВР. В тези цени са включени и цените за мрежовите услуги.
Индексът на потребителските цени се е повишил до 1,9 на сто на годишна база през декември спрямо 1,7 на сто през ноември. Това е най-високото равнище на инфлацията в Словения от май, когато цените нараснаха с 2,5 процента.
В периода януари – ноември 2024 г. нетните приходи на държавния бюджет възлизат на 66,721 млрд. евро, с 303 милиона евро или 0,46% повече спрямо целта, предвидена за периода във встъпителния доклад на бюджета за 2025 г., което се дължи главно на събирането на 206 милиона евро през октомври 2024 г. от извънредната такса върху доставчиците на електроенергия.