АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Проучване на Eurogas: Природния газ, възобновяемите и нисковъглеродните газове са ключови за постигане на целите за декарбонизация.Търсенето на природен газ в Европа скочи с 40% за седмица.
Въглеродният диоксид, изпускан от големи индустриални предприятия в Гърция и целия регион, ще бъде насочван към подземно хранилище с цел осигуряване на защита на околната среда, но и за избягване на разходите, свързани с емисиите парникови газове в ЕС.
Това става ясно от анализа на данните от платформата за издаване по електронен път на „Протокол за предписване на лекарствени продукти, заплащани от Националната здравноосигурителна каса/ Районните здравноосигурителни каси (НЗОК/РЗОК)“. Системата беше пусната в експлоатация от Информационно обслужване на 1 март 2023 г., а от началото на юли 2023 г. РЗОК започна да приема единствено електронни протоколи.
За периода по електронен път са подадени над 36 000 заявления. Това спестява 50% от изискуемата такса, която се плащаше на гише преди 1 юли 2023 г. Най-много са подадените заявления за учредяване на залог, следван от заявките за лизинг и запори.
Средно на ден се регистрират над 220 000 прегледа в електронен формат от близо 14 500 лекарски практики, а денталните прегледи, регистрирани в системата надхвърлят 3.7 млн.
Докато големите замърсители с парникови газове в Нидерландия не плащат почти никакъв данък за своите емисии, домакинствата всъщност трябва да плащат повече.
Това стана възможно след като през март 2023 г. Информационно обслужване завърши проекта за оптимизиране на Единния портал за електронно правосъдие (ЕПЕП), което позволява на гражданите да инициират съдебни дела изцяло онлайн.
Към момента това са регистрираните биологични производители. През 2023 г. броят на операторите бележи ръст спрямо предходните 2 години, като в края на 2022 г. в електронния регистър са включени 4863 оператора.
Иран, който е освободен от ограниченията в квотите за производство, определени от Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) и нейните партньорки, известна като ОПЕК+, се стреми да увеличи максимално производството и износа.
Директивата ще бъде от полза за потребителите, тъй като ще позволи избягване на разходите за закупуване на нови продукти, ще намали отпадъците и емисиите на парникови газове. Държавите членки разполагат със срок до 31 юли 2026 г., за да транспонират директивата в националното си законодателство.