АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тези планове на автомобилостроителната корпорация идват на фона на по-високите мита върху вноса в САЩ, наложени от администрацията на американския президент Доналд Тръмп на редица страни от целия свят. Това съобщава японското икономическо издание "Нике", цитирано от "Ройтерс“.


Сред ключовите аспекти на споразумението, подписано от България, Азербайджан, Турция и Грузия, е разширяването на стабилното междурегионално сътрудничество чрез развитието на зелени енергийни зони и коридори, които ще допринесат за сигурността на снабдяването с енергийни ресурси и устойчивото икономическо развитие на региона.


Настоящото видео показва проекта CERESiS, който разработи устойчиво решение за производство на чисти биогорива чрез отглеждане на енергийни култури, които улесняват обеззаразяването на земята чрез фиторемедиация и използване на нови технологии за преобразуване на биогорива и отделяне на замърсители.


Министър-председателят на Швеция Улф Кристершон заяви, че планира да увеличи разходите си за отбрана до 3,5 %БВП на страната до 2030 г. Това е значително по-голямо увеличение, което да бъде постигнато в рамките на по-кратък срок, спрямо досегашните планове за най-голямото превъоръжаване на страната от Студената война насам.


През 2024 г. ЕС е внесъл енергийни продукти на стойност 375,9 милиарда евро или общо 720,4 милиона тона. Спрямо 2023 г. вносът е намалял както в стойностно изражение (-16,2 на сто), така и в нетно тегло (-7,1 на сто), съобщи европейската статистическа служба Евростат на сайта си.


Приетият от Бундестага текст включва целеви фонд в размер на 500 млрд. евро за инфраструктура и планове за увеличаване на разходите за отбрана, както и смечкаване на дълговите правила.


От компанията вече обявиха конкретните си планове - да оперират по две основни железопътни направления. Първото е от София до Варна с междинна спирка в Горна Оряховица, а второто - от София до Бургас със спирка в Карлово.


Капацитетът е 130 мегавата. "Терна Енерджи", собственост на базираната в Абу Даби компания за възобновяеми енергийни източници "Масдар" (Masdar), планира да свърже централата към електропреносната мрежата на страната още до края на следващата година, посочва изданието.


Чрез изграждането им се унищожава един невъзобновяем източник на хранителни ресурси. От организацията настояват да бъде наложен мораториум върху предоставянето на обработваеми земи от 1 до 7 категория за целите на изграждане на съоръжения за възобновяеми енергийни източници.


Тези планове са поредният опит на Пекин за установяване на строг държавен контрол над сектора, който има ключово значение на световно ниво. Китай вече диктува производството чрез система от квоти и контролирани от държавата дружества, отбелязва Ройтерс.