АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В момента развъдникът снабдява с есетри варненски ресторанти и хотели по Северното Черноморие. Фирмата планира износ за Румъния, има идея да започне производство и преработка на други рибни продукти, допълват от ОИЦ-Варна.
Проектът предвижда отглеждането както на масови видове риби, така и на бутикови видове, включително сомове албиноси, амури, есетри, лин и др. Развъдникът ще се простира на площ от над 130 дка, което е почти пет пъти повече от язовир „Мотела“ край Велико Търново.
Забраната за улов на есетрови риби в българската акватория на река Дунав и Черно море се удължава с 5 години, считано от 01 януари 2016 г. Това се определя в съвместна заповед на министъра на земеделието и храните Десислава Танева и министъра на околната среда и водите Ивелина Василева. Целта на решението е опазване и съхранение на есетровите популации от вида: руска есетра, чига, пъструга и моруна.
Българското правителство въведе четиригодишна забрана за улов на есетри в Дунав, като по този начин се присъедини към усилията на Румъния, която още през 2006 г. забрани улова на застрашените видове за 10 години.
Водният басейн се ориентира към зарибяване с атрактивни и скъпи видове риби.