АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В миналото начинът за запазване и консервация на вината е бил те да бъдат подсилени, като се добавя гроздов дестилат с цел да се вдигне процентът алкохол и да се елиминира възможността за разваляне при дългите морски пътувания.
Зараждащото се руско производство на уиски е един от многото примери как местните производители се опитват да запълнят дупките, останали след изтеглянето на чуждестранните компании. "Математиката е проста", казва Генадий Силиванов, главен технолог на "Кемля". "Руснакът ще си купи едва бутилка качествен алкохол вместо 10 бутилки евтина водка или нещо подобно и ще пие по-малко".
Минималната цена, на която може да се продава алкохол в Шотландия, се повишава с 30%, съобщава BBC. Минималната цена не е променяна, откакто беше фиксирана на 50 пенса за единица алкохол, когато беше въведена за първи път през май 2018 г.
По отношение на производството на бира с алкохол, през 2023 г. Германия продължава да бъде водещ производител със 7,2 милиарда литра (22,3 на сто от общото производство в ЕС).
България е сред страните с най-високи разходи. Най-високите разходи за храни и безалкохолни напитки през 2021 г. са регистрирани в Румъния (24,8 на сто), Литва (20,4 на сто), България (20,1 на сто), Естония (19,9 на сто), Полша и Словакия (по 19,6 на сто и в двете страни).
Дубай обяви, че премахва 30-процентния данък върху продажбата на алкохол, мярка, която според дистрибуторите цели да привлече повече турист.
Миналият месец правителство в Дъблин даде началото на кампанията "духът на Ирландия" на стойност 750 000 британски лири (994 000 щ. долара), целяща да популяризира ирландски продукти в барове и магазини за алкохол в САЩ, припомня "Гардиън".
Най-често тези заплахи са в интернет търговията. Сега обаче излиза на дневен ред, особено и в навечерието на летния сезон – фалшивият алкохол. Случаят с натровени и починали в Якоруда, пили от продукцията на Тайфи, все още не е избледнял.
Близо 11 процента от анкетираните българи смятат, че е допустимо на децата да се дават малки количества алкохол, за да се научат да пият отговорно, когато пораснат
Китайските митнически служби са спрели вноса на говеждо месо, млечни продукти и алкохол от Литва, съобщиха официални представители на Пекин и китайски медии. Според "Саут Чайна морнинг пост" мотивът е, че литовските власти не са дали достатъчно информация за говеждото и млечните продукти. Освен това били получени оплаквания за краткия срок на трайност на литовската бира.