АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Реалното индивидуално потребление (AIC) на човек от населението е представено чрез индикатора стандарт на покупателната способност (СПС - PPS). Този показател позволява да бъде извършена оценка на стандарта на живот на домакинствата в дадена страна, уточнява Евростат.
Заемът е част от механизъм за финансиране на стойност 1 млрд. евро, одобрен от ЕИБ в покрепа на националното съфинансиране на проекти по европейските фондове. Финансирането ще укрепи икономиката, ще даде тласък на конкурентоспособността и ще повиши жизнения стандарт в страната. Акцентът ще бъде поставен върху екологични, цифрови и иновативни проекти.
БВП на човек от населението в стандарти на покупателната способност в еврозоната намалява от 110 до 104 в периода 2008 до 2023 г. В България БВП на човек по стандарт на покупателна способност от 43 се покачва до 64 през 2023 г.
Новият регламент изисква: Намалено потребление на енергия, Удължен експлоатационен срок,Лесно поправяне,Опростено разглобяване за повторна употреба, По-малко опасни вещества, По-добра възможност за рециклиране,Увеличено съдържание на рециклирани материали,По-нисък въглероден отпечатък през целия жизнен цикъл.
Респондентите, които усещат понижаване на жизнения си стандарт през този период, възлизат на 53%.
Качественият колбас е с висок процент месо и с малък брой съставки, между 5 и 10. За малотрайните варено-пушени колбаси стандартът е минимум 60% месо, а за по-висококачествените продукти в тази категория – минимум 80%, като например кренвиршите по стандарт „Стара планина“ са с около 83% свинско месо.
Индексът на мениджърите по доставките в промишлеността PMI на института "Цайсин" (Caixin), съвместно със Стандарт енд Пуърс Глоубъл“ (S&P Global), е нараснал до 51,8 през юни, в сравнение с 51,7 през предходния месец, отбелязвайки най-бързия темп от май 2021 година и надминавайки прогнозите на анализаторите от 51,2.
За пръв път от влизането си в ЕС през 2007 г. България не е последна в тази класация, сочат данните на Евростат. При средна стойност за ЕС от 100 процента, стандартите на покупателните способности варират в широки граници - от 70 процента в Унгария до 138 процента в Люксембург.
През месец май продукцията расте с най-бързия си темп от януари 2017 г., а с това расте и вътрешното потребление и поръчките, посочват бизнес анализаторите на "Стандарт енд Пуърс глоубъл".
Най-голям дял на отлични води за къпане се наблюдава в Гърция, Хърватия, Кипър и Австрия. В Белгия, България , Люксембург, Малта, Австрия и Румъния всички официално идентифицирани води за къпане отговарят най-малко на минималния стандарт за качество през 2023 г.