EUR 1.9558
USD 1.8729
CHF 2.0756
GBP 2.3615
CNY 2.5800
you tube
mobile version

За борсовата приватизацията - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Пазарът на пътнически  жп превози в България Пазарът на пътнически жп превози в България 16:20 | 29.01.2025 | 426

„Отварянето“ на пазара на пътнически жп превози се предвижда да стане под формата на тръжна процедура, при която с държавна помощ и за сметка на държавния бюджет фактически ще се субсидира приватизацията на определени пътнически линии и ще се постави началото на пазар със свободен достъп на жп оператори.

още
Перник получава още еко автобуси Перник получава още еко автобуси 17:10 | 23.08.2024 | 988

От няколко години жителите на Перник разполагат с нов и екологично чист транспорт, обслужващ пет от основните градски линии. Това каза заместник-кметът Стефан Кръстев.  "След фалита на дружеството "Тролейбусен транспорт" ЕООД и приватизацията на "Пътнически превози", Перник остана без собствен общински транспортен оператор, а всички линии бяха разпределени на частни превозвачи.

още
"Нефтохим" даден за $101 млн., договорите "Нефтохим" даден за $101 млн., договорите 15:20 | 13.07.2020 | 789

Бившият депутат Антон Тодоров представя оригинални документи, които показват, че приватизацията нанефтохим Бургас и прилежащата инфраструктура са напрамени с подписа на министър-председателя Иван Костов.

още
Статков: Приватизацията бе национално предателство Статков: Приватизацията бе национално предателство 14:37 | 17.02.2020 | 759

„Приватизацията нямаше нито конституционна основа, нито стратегия. Стратегия, която да даде такава промяна, че да постигне запазване на производството, повишаване на неговата ефективност, по-високи доходи“, коментира Руси Статков, член на НС на АПСПК.

още
"Сауди Арамко" не се отказва от планираното IPO "Сауди Арамко" не се отказва от планираното IPO 09:35 | 27.09.2019 | 985

Богати семейства в Саудитска Арабия са принуждавани да инвестират в петролната компания,въпреки че все още не е ясно кога ще започне борсовата търговия с акции на компанията, от Рияд са категорични, че планираното IPO няма да закъснее заради въздушните атаки.

още
Гърция ускорява приватизацията Гърция ускорява приватизацията 16:30 | 12.09.2019 | 1025

Премиерът на Гърция Кириакос Мицотакис обяви задвижване на административни процедури с цел извършване на приватизация на Държавната газова компания (DEPA), петролната компания Грийк петролиъм (Greek Petroleum) и дела от международно летище в Атина, който е собственост на държавата.

още
Борисов предлага нова поправка в ЗПСК Борисов предлага нова поправка в ЗПСК 13:24 | 24.07.2018 | 9067

Вето на президента. Задълженията в приватизационни договори за инвестиции и трудова заетост да не могат да се вменяват за повече от 5 г. на новия собственик, предвиждат окончателно приети промени в Закона за приватизацията и следприватизационния контрол.

още
Проекти, финансирани от приватизацията на Общинска банка Проекти, финансирани от приватизацията на Общинска банка 10:03 | 16.04.2018 | 2439

12 млн. лв. отиват за екология и зелена система, 10 млн. лв.за инвестициите в образование, за третия приоритет транспорт и транспортна инфраструктура се предлагат 20 процента от средствата - 9.2 млн. лв.

още
SAP - най-скъпата германска компания SAP - най-скъпата германска компания 11:40 | 03.04.2018 | 3898

Борсовата стойност на SAP се оценява на около 104 милиарда евро, съобщава ДПА, позовавайки се на консултантската компания Pricewaterhouse Coopers (PwC).

още
Фирма от селце с оферта за Общинска банка Фирма от селце с оферта за Общинска банка 16:01 | 08.12.2017 | 9783

Компания "Новито опортюнитис" е единственият кандидат за приватизацията на Общинска банка, съобщи Столичната агенция за приватизация и инвестиции. Търгът е с начална цена от 46 млн. лева.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg