АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Меморандумът не трябва да остане само символичен акт, а трябва да се разглежда като основа за институционализиране на взаимоотношенията между двете институции, заяви гуверньорът на БНБ.
До края на месеца ще бъдат внесени измененията в Закона за енергетиката, които ще премахнат мораториума върху изграждането на атомни електроцентрали в Сърбия, съобщи Танюг. Сърбия няма собствени АЕЦ, но има забрана за изграждане, въведена през 1989 г. след аварията в Чернобил.
Национална кръгла маса подчерта нуждата от устойчива рамка за финансиране на сградно обновяване. България трябва да се отдалечи от модела на 100% грантова схема за сградно обновление, категорични са експертите.
Фритюрниците без мазнина са обемисти и донякъде шумни уреди. Капацитет, маневреност и лекота на поддръжка са сред критериите, които трябва да вземете предвид при покупка. За модел от начално ниво ще броите между 100 и 200 лева.
Излишъкът ще достигне почти 1 трилион долара в края на 2024 г., ако продължи да се увеличава със същия темп на нарастване. Той се е повишил до 785 млрд. долара през първите 10 месеца на годината. Това е най-високото равнище на показателя за периода януари-октомври, откакто се води подобна статистика.
Общите разходи на Рияд са достигнали 339 млрд. риала през отчетното тримесечие, като страната продължава да влага много е програмата си "Визия 2030", която трябва да диверсифицира икономиката й, осигурявайки алтернативи на зависимостта от петролния сектор.
Компанията е обявила това си намерение в писмо до президента Владимир Путин, който трябва да одобри сделката.
Таксите за паспорти и шофьорски книжки ще се увеличат средно с 40 на сто. За паспорт за три години, необходим на гражданина за пътуване в чужбина, от следващата година ще трябва да се плаща около 235 долара (8 000 турски лири) вместо сегашните 163 долара.
Това означава, че финансовият резултат е с 14 млн. лева по-висок спрямо първите девет месеца на 2023 г. Годишният темп на растеж на печалбата на банките на българския пазар се забавя спрямо август, когато бе отчетен ръст от 4,3 на сто до 2,4 млрд. лева.
По области на науката през 2023 г., както и през предходната година, най-голям относителен дял имат разходите за НИРД в областта на техническите науки - 47.2%, или 693.5 млн. лв., следвани от медицинските и здравни науки - с дял от 22.3%, или 326.9 млн. лв., и естествените науки - 18.7%, или 273.9 млн. лева.