АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Депозитната лихва бе намалена с 0,25 процентни пункта до 2,25 процента - равнище, под което е била за последно през декември 2022 г., когато бе 2 на сто. Другите две водещи ставки - основната лихва по рефинансирането и лихвата по пределното кредитно улеснение, също бяха понижени с по 0,25 процентни пункта - съответно до 2,40 процента и 2,65 процента.


Доналд Тръмп отново изрази позицията, че американската компания "Ю Ес Стийл" (U.S. Steel) не трябва да минава под контрола на чуждестранен собственик.Премиерът Киър Стармър свика извънредно парламентарно заседание, за да прокара законопроект, чиято основна цел е да попречи на китайският "Цзингуе", да затвори двете огромни доменни пещи в завода в Скънторп, Северна Англия.


Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Днес той направи отново на място инспекция на строителните дейности на обекта.По време на инспекцията стана ясно още, че също до края на юни предстои пускането движението и по участък 1 на автомагистрала „Хемус“.


За сезон 2025 г. най-търсени като позиции са камериерките (76 на сто), следвани от готвачи (68 на сто), рецепционисти (57 на сто), сервитьори (50 на сто), бармани (26 на сто) и технически персонал (23 на сто).


Размерът на новите тарифни ставки изненада дори и най-подготвените: стоките от ЕС ще бъдат обложени с нови 20% мита. Този ден ще влезе в историята - за Тръмп като "деня, в който започнахме да правим Америка отново богата", а за критиците му - като "деня, в който започва голямата инфлация и рецесия".


Руската компания е започнала отново да доставя газ за Словакия в началото февруари по "Турски поток", съобщи словашката газова компания миналия месец. Обемите на доставките трябва да се увеличат през април, макар че няма точна информация за количествата, нито откъде ще дойдат допълнителните доставки.


Венецуелското правителство обяви съкращаване на работното време на държавните служители поради "климатичната криза", довела до драстично намаляване на производството на електроенергия от ВЕЦ, предаде Франс прес.


През този период бюджетните приходи възлизат на 11,636 милиарда евро, при 10,696 милиарда евро през същия период на миналата година. Бюджетните разходи за периода възлизат на 10 781 млн. евро, при 9 552 млн. евро през януари-февруари 2024 г.


Фермери и земеделски производители от страната отново ще предложат на плевенчани и гости своите продукти. На щандовете ще има млечни продукти от овче, козе, биволско и краве мляко, прясно и кисело мляко, кашкавал, сирене, колбаси, месни деликатеси и мезета и др.


В седмицата от 4 до 7 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго отново се понижава с 3 долара до 237 долара за тон. Франция също не очаква успехи в търговете за износ и котировките слизат с нови 9 евро до 220 евро за тон. Украйна остава на старата си цена от 250 долара за тон, а Русия добавя 1 долар до 249 долара за тон.