АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Редица автомобилни компании в Европа неотдавна обявиха планове за затваряне на заводи и мащабни съкращения на работни места, изправени пред слабо търсене, високи разходи, конкуренция от страна на фирми в Китай и по-бавен от очакваното преход към електрически превозни средства.
В пилотното издание на кампанията „Земята не пие лекарства“. Стотици хора от София, Пловдив и Варна се включиха и донесоха старите си лекарства на мобилните пунктове, които бяха разположени на паркинги на Kaufland в тези градове. Първенци във връщането на лекарства с изтекъл срок на годност са софиянци.
С дерогацията се разрешава на АЕЦ да внесе от Русия продукти от желязо и стомана, при изпълнение на договори, разрешава се също внос на стоки и технологии от Русия и предоставяне на свързана с тях техническа помощ, необходими за изпълнение на изрично изброени в приложения договори. Дерогацията ще важи до изтичането на тези договори.
Спешни и конкретни мерки за ограничаване и контрол на китайските онлайн платформи за търговия поиска бизнесът. Българските търговци отчитат сериозни загуби и затварят магазини. 90% от пратките не отговарят на различни изисквания. Обсъжда се намаляване на необлагаемия с мито минимум от 150 евро за стоки от трети страни.
Най-голямо е повишението на показателя във Франция, където близо един милион души повече са били принудени да си останат у дома, а промяната в процентни пунктове е най-значителна в Ирландия (+3,8 на сто) и Франция (+2,5 на сто).
" Загубите, които се калкулират, сме ги изчислили на около 10 евро на час, поради изчакване на всеки автомобил на граничните пунктове. Ако един ден се изчаква, това са 240 евро." Това заяви пред БНР Йордан Арабаджиев, изпълнителен директор на Съюза на международните превозвачи.
През миналата годината са задържани 27 чужденци при пресичане през „зелена“ граница и 22 души за незаконно преминаване през граничните пунктове. Миграционният натиск на българо-гръцката граница е много нисък и границата не е предпочитана за преминаване от мигрантите, уточняват от МВР.
Това съобщиха от дружеството концесионер "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД. Всички полети ще бъдат спрени от 06:00 часа на 7 март. Летището ще възобнови дейността си на 30 март 2024 година.
ЕК ще финансира със 141 млн. евро за подобряване на обмена и обработката на данни между граничните пунктове в България, Хърватия, Гърция, Литва и Унгария за електронно оборудване за наблюдение на граничните пунктове в България, Латвия и Литва, и за разполагане на мобилна техника за наблюдение в България, Литва и Гърция.
В заключение: плановете не затварят централи. Те помагат на регионите да извършат прехода, който е неизбежен поради промяната на технологиите по света, в Европа и в България. Ние като правителство ще работим, за да подпомогнем хората и бизнеса.