АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В опит да защити лозята от опустошителните последици на глобалното затопляне, което причинява все по-редки, но все по-силни валежи, Южна Африка прибягва до помощта на ландшафтни архитекти, разказва Франс прес. Тяхната задача е така да оформят извивките на терена, че да се спаси и дори рециклира и последната капка вода, паднала от небето.
Трите най-големи компании, чийто дейности са довели до най-много емисии на въглероден диоксид, са саудитският държавен петролен гигант "Сауди Арамко" (Saudi Aramco), руският "Газпром", както и "Коул Индия" (Coal India), контролирана от правителството в Делхи.
По-интензивните летни горещини в резултат на изменението на климата, причинено от парниковите емисии, означава топлинен стрес за животните, който може да доведе до загуба на приходи за милиарди долари за фермери и животновъди, ако не се управлява правилно. Но технологията често изолира добитъка в по-богатите страни - друг начин, по който глобалното затопляне разширява пропастта между богатите и бедните нации.
Като причина за своето решение фондът изтъква "недостатъчното развитие на плановете (на енергийната компания - бел. ред.) за привеждане на стратегията й за развитие в съответствие с целите за ограничаване на глобалното затопляне до 1,5 градуса по Целзий" над прединдустриалните нива.
В помощ на постигането на целта на ЕС за нулеви нетни емисии до 2050 г. Европейският парламент изменя правилата за използването на земята така, че земеделските земи, както и горите, блатата и влажните зони да могат да улавят повече въглерод и да помогнат за намаляване на глобалното затопляне.
Изкърпването се прави със студена асфалтова смес и е временно решение, докато започнат ремонтите по пътищата при трайно затопляне на времето. Целта е да се запълнят огромните дупки, които застрашават живота и здравето на пътуващите и нанасят щети по превозните средства.
"Политическият избор, който правим сега, е от решаващо значение за предотвратяване на по-нататъшни щети." Осем от десетте най-засегнати държави са в Африка, а две - в Южна Америка.
Като основни последици шофьорите посочват глобалното затопляне (40%) и замърсяването на въздуха (35%), следвани от климатичните промени, измененията в сезоните и разрастването на озоновата дупка (съответно 26%, 25% и 22%, като участниците са можели да посочат повече от един отговор).
Българските граждани са загрижени по темата за климатични промени, като 83% споделят, че глобалното затопляне и климатичните промени са сериозен проблем. Едва 2.8% не мислят, че става въпрос за проблем, когато се засягат промените на климата.
Борбата с изменението на климата, опазването на нашата околна среда, прилагането на действия срещу глобалното затопляне... Действията в областта на климата заемат централно място в мисията на ЕС в продължение на десетилетия.