АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Твърде високи данъци, твърде тежка бюрокрация – всичко това води до рекорден брой фалити на фирми в Германия. Страната се намира в сериозна икономическа криза. А причините са предимно от вътрешен характер.


Напливът от китайска стомана през последните години принуди някои заводи в Индия, която е вторият по големина производител на сурова стомана в света, да ограничат дейността си и да съкратят работни места. Индийското МФ публикува заповед, в която се посочва, че митото ще остане в сила 200 дни.


Доналд Тръмп отново изрази позицията, че американската компания "Ю Ес Стийл" (U.S. Steel) не трябва да минава под контрола на чуждестранен собственик.Премиерът Киър Стармър свика извънредно парламентарно заседание, за да прокара законопроект, чиято основна цел е да попречи на китайският "Цзингуе", да затвори двете огромни доменни пещи в завода в Скънторп, Северна Англия.


Поставено е началото на конструктивен диалог между бизнеса и институциите относно кадровата криза в туризма. Договорени са конкретни срещи между Министерството на туризма и Министерството на образованието и науката за развитие на кадрите в сектора.


"Със средни покупни цени от 5500 до 8000 евро на квадратен метър и наеми между 16 и 20 евро на квадратен метър Виена несъмнено е един от най-скъпите градове в Европа", обясни Кристиан Зомер, управител на виенския офис на фирмата.


Основните искания на синдикатите са свързани с високите цени, жилищната криза и колективното договаряне.


Венецуелското правителство обяви съкращаване на работното време на държавните служители поради "климатичната криза", довела до драстично намаляване на производството на електроенергия от ВЕЦ, предаде Франс прес.


За месец януари 2025 г. промишленото производство се е върнало на нивото на 90% от 2021 г. Имаме криза, която в основата си е следствие на кризата в Европа, причинена от скъпата енергия, разменените санкции, липсата на човешки ресурси и административните тежести. Считаме, че европейското финансиране е сред важните фактори за излизане от кризата и повишаване на инвестициите, заяви председателят на УС на АИКБ Васил Велев.


Акционерното дружество е инвестирало повече от 2 млн. лева в технологично оборудване през последните две години, с което производствените процеси са оптимизирани и усъвършенствани. Подобрено е качеството и външния вид на водещи продукти на компанията.


Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза, най-вече необичайните метеорологични условия, които са нанесли щети на реколтата.