АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В края на септември 2024 от РИОСВ са локализирани 240 непочистени терена на територията на страната. На 10 декември 2024 г. е направена актуализация на данните, при която са идентифицирани нови 23 замърсени с отпадъци места. Отчетено е, че в резултат на дадените предписания са почистени 143 от терените.
Причаната са разходи, свързани със софтуера, и с други програми, обясни служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков в тв интервю. Той посочи, че цената на документите не е актуализирана от години. Това е изцяло нова лична карта с биометрични данни.
Забраната за влизане в центъра на столицата има за цел да подобри чистотата на въздуха и ще важи в периода на зимните месеци – от днес до 28 февруари 2025 г., и е приета с решение на Столичния общински съвет в края на 2022 г.
Картата, известна като "Дойчландтикет" (Deutschlandticket), беше въведена през май 2023 г. и бързо стана хит след жителите на Германия. Приблизително 13 милиона души притежават такава карта, която до края на годината струва 49 евро месечно, а от догодина ще поскъпне до 58 евро.
За сравнение, държавите от региона като Гърция и Румъния имат успеваемост съответно 26% и 14%. Освен това страната е усвоила едва 22% от наличните средства по Плана, което отново е по-малко от средното за Съюза – 37%. Това значително изоставане поставя под въпрос дали България ще успее да изпълни всички заложени цели до крайния срок през 2026 година.
Първото е по отношение на Пътната карта за климатична неутралност и е свързано с второто плащане по НПВУ. България е единствената държава-член на ЕС, която е получила само едно плащане по ПВУ. Искането за второ плащане е входирано още през 2023 г. и не е изплатено, тъй като е свързано с определени реформи, които трябва да бъдат приети и Пътната карта е една от тях.
Така те получават пълна информация до регистрираните в Националната здравноинформационна система (НЗИС) прегледи, направления, рецепти, ваксини, хоспитализации, резултати от лабораторни изследвания, обща здравна информация, и др.
Много английски аптеки не са в състояние да изпълнят изискванията на британската Национална здравна служба за осигуряване на качествени услуги в областта на здравеопазването и общественото здраве. Това сочат данните от ново проучване на браншовата фармацевтична организация Community Pharmacy England.
Изданието отбелязва, че става дума основно за хора, които живеят на село, а дори да имат банкова карта, няма достатъчно магазини с ПОС-терминал и банкомати в селата в Румъния. Според информацията около 25 процента от работещите получават заплатата си "в плик".
Отчита се повишен интерес на граждани, които желаят да подменят личната си карта, преди да е изтекъл срокът на нейната валидност, с такава от нов тип.