АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Хотел Емпориум Пловдив ЕМ Галери, гр. Пловдив получи награда в категорията "Най-добър петзвезден бутиков хотел на 2024 г.", хотел Адмирал, к.к. Златни пясъци - "Най-добър петзвезден морски хотел на 2024 г.", хотел Блу Бей, гр. Созопол - "Най-добър петзвезден морски бутиков хотел на 2024 г." и други.
Основните суровини, които се добиват в България са лигнитни въглища, оловно-цинкови, медни и полиметални руди, гипс, варовик, бентонит, каолин, кварцови пясъци, огнеупорни глини, мрамор. Около 80% от минните дейности се извършват по открит способ.
Гърция представи за първи път схемата си за "златни визи" през 2014 г., давайки на чужденци петгодишно разрешително за пребиваване в членката на ЕС, подлежащо на подновяване, в замяна на инвестиция от 250 000 евро в собственост в страната.
Молдовските вина получиха пет златни медала от общо 80 присъдени. В същото време ликьори, произведени в Молдова, спечелиха седем сребърни медала от общо 76 присъдени в тази категория. В конкурса участваха 470 пенливи вина от 19 държави.
Общо 14 изложители на Международния технически панаир в Пловдив получиха златни медали с диплом за иновативно изделие от 77-то издание на индустриалното изложение.
Все по-голям брой страни репатрират златни резерви като защитна мярка срещу наложените от Запада санкции срещу Русия. Това се посочва в проучване на "Инвеско" (Invesco) за централните банки и суверенните фондове, публикувано днес и цитирано от Ройтерс.
Тази година България спечели 40 медала (3 големи златни, 20 златни и 17 сребърни) за червено, бяло, розе и пенливо вино, както и най-високото отличие, т.нар. Revelation (вино-откритие).
Българските винопроизводители спечелиха 64 медала, като за първи път сред тях има 5 златни отличия, от международния винен конкурс "Декантер" (Decanter) в Лондон. 27 вина са оценени със сребро, а 32 - с бронз, съобщиха от "Вила Ямбол".
Цифрите не са окончателни и покриват периода само до края на ноември, посочват от финансовото министерство. Държавната ВТБ банка е продала 33,8 тона, като клиентите са вложили в благородния метал 50 милиарда рубли (711 милиона долара).
Австрийският монетен двор, един от най-старите и най-големите производители на златни монети и кюлчета в света, не съумява да насмогне на търсенето на златни монети, тъй като хората отново залагат на златото като гаранция във време на висока инфлация и несигурност.