АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
До края на месеца ще бъдат внесени измененията в Закона за енергетиката, които ще премахнат мораториума върху изграждането на атомни електроцентрали в Сърбия, съобщи Танюг. Сърбия няма собствени АЕЦ, но има забрана за изграждане, въведена през 1989 г. след аварията в Чернобил.
Областният управител Николай Абрашев е сключил договор с дружеството "Елмад Плевен" ООД за учредяване право на строеж за изграждане на "Многофункционален комплекс за обществено обслужване, атракциони и поставяне на развлекателни съоръжения".
В своите проекти общините предвиждат внедряване на системи за мониторинг на енергопотреблението и за автоматично управление на осветлението. Голяма част от тях планират и въвеждане на възобновяем енергиен източник, като част от техническите решения включват изграждане на собствена фотоволтаична централа с батерия за нуждите на системата за външно изкуствено осветление.
Предложението включва следните основни мерки: изграждане на липсващи междусистемни връзки между Югоизточна Европа и Централна, и Западна Европа, както и улесняване управлението на потоците на електроенергия и засилено сътрудничество между националните регулаторни органи за мониторинг на пазара на енергия в ЕС.
Пет от проектите са за изграждане на железопътна и пристанищна инфраструктура. Други два са за техническа помощ за изграждане на жп връзка с летище Пловдив и за развитие на железопътен възел Пловдив.
За тази цел проектната компания "АЕЦ Козлодуй - Нови мощности" подписа продължаване на договора за предварителни инженерни дейности (FEED) с "Уестингхаус Електрик Къмпани" (Westinghouse Electric Company) за изграждането на 7-и и 8-и блок с реактори тип AP1000 на площадката на АЕЦ "Козлодуй". Това съобщиха от МЕ.
С наградата "Най-емблематичен обществен проект" беше отличен "Аквапарк София". В категорията "Иновации в дизайна и изграждането на изкуствени скали" беше отличена "Рим Рок България", в "Интериорни иновации за дома и търговските обекти" - "Каре България", а за "Лидер в изграждане и ремонт на бани" - "Коларов Билд" ЕООД.
Решението за строителство е взето на X конгрес на БКП проведен в периода 20-25 април 1971 г. Наред с обсъжданията по новата конституция и промяната в Устава на БКП е решено да се пристъпи към изграждане на автомагистрален пръстен на България – изграждане на АМ „Хемус“ в Северна България, АМ „Тракия“ в Южна България и АМ „Черно море“, свързваща последните две по морското ни крайбрежие.
Целта на Drone Expo Summit е да предизвика диалог и сътрудничество между различни заинтересовани страни – от производители на дронове до потребители, законодатели и експерти по безопасност. Събитието предлага възможност за изграждане на устойчива дрон екосистема, чрез която ще се насърчи внедряването на добри практики и иновации.
Нашата цел и приоритет е до летния сезон да имаме пълно изграждане и връзка между границата със Сърбия и скоростния път към София, каза служебният регионален министър Виолета Коритарова.