АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
За да намали бюджетния дефицит до 7% от БВП, новото румънско правителство прие мерки, с които замрази заплатите на бюджетните служители, размера на бонусите, обезщетенията и компенсациите на нивото им от ноември 2024 г. Мерките предвиждат увеличение на данъци и ограничаване на редица допълнителни плащания.
Страната е зависима от руския газ. Руската компания Газпром Нефт и Газпром притежават съответно 50 процента и 6,15 процента от НИС. Сръбското правителство притежава 29,87 на сто, а дребни акционери притежават останалите акции, отбелязва Ройтерс.
Правителството на Монголия проведе извънредно заседание, на което във връзка с одобрението на обща наредба, насочена към намаляване на замърсяването на въздуха в Улан Батор, съответните служители бяха инструктирани да въведат данъчни облекчения за инвестиращите в столицата, предаде монголската новинарска агенция МОНЦАМЕ.
Разработената функционалност вече е налична и в Единния портал за заявяване на електронни административни услуги на Агенцията по вписванията. Общо 195 служители на Агенцията вече са обучени за работа с новия софтуер и обработка на документите за регистрация.
Така ще работят общинските служители от следващата финансова година като част от усилията за създаване на условия за балансиране на кариерата и отглеждането на децата в семейството, съобщава Синхуа.
Докладът на аналитичния институт дойде дни, след като Федералната статистическа служба "Дестатис" (Destatis) отчете ръст на реалните заплати от 2,9 на сто през третото тримесечие на 2024 г. сред всички германски служители.
Парите за пенсии по втория стълб, в който внасят 8,2 милиона служители, се инвестират на фондовия пазар. Поради политическата нестабилност 2 милиарда леи от тези пари бяха загубени за една седмица. Това означава, че всеки от данъкоплатците в Румъния има с 250 леи (100 лв.) по-малко в сметката си, пише Диджи24.
Механизмът за внос на служители е сложен, бавен и често неефективен и не особено полезен. Определените в механизма срокове от 4 до 6 месеца за издаване на разрешително са още по-дълги, защото има редица дейности, които следва да се извършат преди подаването на документи за разрешително.
В електротехниката и електрониката у нас работят около 1300 компании с над 57 000 служители и 5,5 млрд. евро годишен оборот. От 2016 г. до днес (с изкл. на 2022 г.) електроиндустрията е на 1-во място по износ от всички сектори от преработващата индустрия.
Въпреки това все още в бранша има редица дружества, които продължават да увеличават своите екипи. Това показва класацията на специализирания Job Board на DEV.BG за 20-те най-бързо растящи по брой служители технологични компании в България.