АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това каза на конференция „Финансиране за енергийна ефективност, дигитализация и умения“ заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Дора Янкова. Предстои изработване на правила за кандидатстване, а основен приоритет остава активното включване на общините и собствениците в процеса на обновяване.


Общо 59 000 кв. м. нови площи бяха завършени в последните три месеца на годината, а в рамките на цялата – 180 000 кв. м. Пазарът се движи главно от инвестиции предназначени за собствено ползване, сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти Cushman&Wakefield Forton.


Споразумението поставя началото на договора за подизпълнение за развитието на пристанището. Инвеститорът поема правото на ползване, управление, поддръжка и експлоатация на многофункционална станция в участък от пристанището за срок от 40 години.


Гарата е бракувана, недействаща е от близо 20 години. Местното сдружение "Възход за село Шишковци“ води кампания, заедно с Община Кюстендил, за придобиване правото на ползване на сградата и за превръщането й в изложбена зала и арт център.


От 15 декември влиза в сила нов график за движение на влаковете, съобщиха от Българските държавни железници (БДЖ). В повечето региони на България се запазва досега действащият график за движение, а за подобряване на обслужването са осигурени удобни връзки между влаковете с възможности за пътуване между повече населени места, пишат от държавната железница.


Ставката за едно допустимо за подпомагане животно, определена със заповед на министъра на земеделието и храните, е в размер на 41,07 лв. Помощта се изплаща в рамките на срока, съгласно индикативния график , изготвен от Държавен фонд „Земеделие“.


Проектът на График за движение на влаковете за 2025 г. ще бъде дискутиран с областните и общински администрации на 21, 22 и 23 октомври в Горна Оряховица, Пловдив и София за съответните региони на страната.


Сделката за бившата централа е показателна за състоянието на българския инвестиционен пазар на бизнес имоти. “Пазарът е доминиран от сделки за собствено ползване. Активни са основно местни инвеститори, които виждат възможности за придобивания при липсата на конкуренция от големи международни фондове.


Община Пловдив е пряк бенефициент по процедурата и може да получи средства в размер 10 755 155 лева, които да се инвестират в изграждане на зелени площи за широко обществено ползване, изграждане на зелени стени, облагородяване на "кални петна" и други мерки, допустими по процедурата. Приоритетно, това ще става с растителни видове с висока степен на поглъщане и/или задържане на фини прахови частици.


Те се внасят от Турция, Северна Македония, Китай, Босна и Херцеговина. Използват се най-вече при изграждане на електрически инсталации за жилищни, търговски и други обекти за обществено ползване. През последните години нараства търсенето им и поради бума в строителството.