EUR 1.9558
USD 1.8784
CHF 2.1094
GBP 2.3506
CNY 2.5920
you tube
mobile version

Изследват делфини по Черноморието

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Изследват делфини по Черноморието

mail16:15 | 18.07.2012прегледи 578 коментарикоментари 0


Като страна членка по Споразумението за опазване на китоподобни бозайници в Черно море, Средиземно море и съседните зони на Атлантически океан (ACCOBAMS), България получи възможност да бъде част от международна инициатива за провеждане на специализирани обучения за експерти, свързани с извършване на патоанатомични изследвания на изхвърлени на брега или приуловени в рибарски мрежи делфини.

За 2012 година се планира в редица страни да бъдат проведени серия от подобни обучения, които за страните от Черноморски регион стартират от България. Домакин на събитието е Институтът по рибни ресурси във Варна /ИРР/, организатор е Секретариатът на Споразумението за опазване на китоподобните бозайници ACCOBAMS, със съдействието на Министерство на околната среда и водите.
Обучителният курс е предназначен за учените и експертите, които се занимават със случаите на изхвърлени на брега делфини. Придобитите познания ще спомогнат за по-лесно установяване на причините за смъртност сред делфиновите популации по българското Черноморско крайбрежие. Основната цел на обучението е да се повиши капацитетът на екипите да прилагат най-добрите европейски практики и процедури за предотвратяване на случаи на масова смъртност в резултат от химически, шумови замърсявания или патогенни агенти (вирусни, гъбни, паразитни и т.н.) чрез ранно установяване на характерни за тях белези в инцидентните изхвърляния на делфини по Черноморското крайбрежие.
Лектор е Алваро Де Лос Риос и Лосуертос – водещ експерт консултант по патоанатомията на делфини към Секретариата на Споразумението за опазване на китоподобните бозайници ACCOBAMS. В обучението участват експерти от регионалните инспекции по околната среда и водите в Бургас и Варна, НПО „Зелени балкани“ и д-р Константин Михайлов, завеждащ катедра Ихтиология в ИРР- Варна и член на научния комитет към Споразумението ACCOBAMS./МОСВ
 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg