АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Челната тройка за най-големи бизнес рискове у нас, според проучването, се допълва от макроикономически рискове (инфлация, дефлация, парични политики, програми за строги икономии) и законови и регулаторни промени (напр. Нови директиви, протекционизъм, екологични, социални и управленски изисквания за устойчивост) съответно с дял от 38 на сто и 31 на сто.
Като цяло ЕС намали търсенето на газ с 18% между август 2022 г. и декември 2023 г., спестявайки около 101 млрд. кубични метра газ. Тези усилия надхвърлят целта за икономии от 15%, която беше договорена в рамките на извънредното законодателство, прието през лятото на 2022 г., и бяха от съществено значение за запазване на стабилността на доставките, стабилизиране на енергийните пазари...
През декември 2023 г. американската корпорация съобщи, че планира икономии в размер на 2 млрд. долара през следващите три години. Планът на Nike включва съкращения на служители, сред които и на мениджъри, ограничаване на производството на някои от продуктите на компанията и по-широко въвеждане на автоматизация при нейната дейност.
Те са срещу указа на президента Хавиер Милей, въвеждащ широкообхватна дерегулация и строги мерки за икономии с цел съживяване на борещата се с тежки проблеми икономика на Аржентина.
Държавите членки ще трябва колективно да осигурят намаляване на потреблението на енергия с поне 11,7% на равнище ЕС до 2030 г. (в сравнение с прогнозите на референтния сценарий на ЕС за 2020 г.). Тази цел ще бъде съпътствана от стабилен механизъм за мониторинг и изпълнение, за да се гарантира, че държавите членки ще изпълнят своя национален принос към тази обвързваща цел на ЕС.
Фирми в сектора на услугите, свързани с продажбата на храни и напитки, е по вероятно да ограничат дейността си в сравнение с компании от който и да е друг сектор, за да се справят с огромното увеличение на енергийните сметки, показва нов анализ на Националната статистическа служба на Великобритания (ONS).
Заради опасенията за недостиг на газ в европейските страни през зимата заради потенциалното спиране на руските доставки, операторите на лифтове в Австрия и Швейцария вече сериозно обмислят как да намалят потреблението на ток.
Тъй като Швейцария е изцяло зависима от вноса на природен газ, недостиг в Европа ще се отрази пряко на страната и ще направи закупуването на гориво по-трудно, се казва в съобщение на правителството.
Според плана всяка страна членка на Общността трябва доброволно да "положи всички усилия", за да намали потреблението си на газ с 15 на сто между 1 август и 31 март в сравнение със средния си разход за същия период през последните пет години.
ЕК предлага нов регламент на Съвета относно мерки за координирано намаляване на търсенето на газ въз основа на член 122 от Договора. С новия регламент ще се определи цел за всички държави членки да намалят търсенето на газ с 15 % между 1 август 2022 г. и 31 март 2023 г.