АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“. Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.


Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки. Първата е за разширяване и/или развитие на нови индустриални зони/паркове с фокус върху чисти технологии в засегнати от въгледобива терени и съществуващата енергийна инфраструктура.


Текстилната индустрия е един от основните индустриални потребители на вода и източник на замърсяване, като отпадните води от нея са повече от тези от битовите нужди на цялото човечество, се казва в един от последните доклади на Българската асоциация кръгов текстил (БАКТ).


За цялата 2024 г. БВП се повишава с 1 на сто в ЕС и с 0,9 на сто в еврозоната спрямо годишно увеличение с 0,4 на сто и в двете зони през 2023 г.


Общо 59 000 кв. м. нови площи бяха завършени в последните три месеца на годината, а в рамките на цялата – 180 000 кв. м. Пазарът се движи главно от инвестиции предназначени за собствено ползване, сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти Cushman&Wakefield Forton.


"Национална компания индустриални зони" ЕАД към Министерството на икономиката и индустрията, която е вторият акционер в "Индустриална зона Загоре" в Стара Загора, е дала съгласието си за придобиване на терена на бившето летище. В края на седмицата предстои общо събрание на акционерите, следват и разговори с новия министър на икономиката за приключване на сделката.


В навечерието на Международния ден на влажните зони разказваме за неземно красивите Чаирски езера – седем водоема в Западните Родопи между селата Триград и Мугла, които притежават статут на защитени торфища.


Предложение на Chevron и HELLENiQ Energy за търсене на въглеводороди в морските зони в рамките на концесионните зони „Блок A2“ и „Южен Пелопонес“ получи официално зелена светлина от Министерството на околната среда и енергетиката.


Определени зони в района на Констанца вече са дадени на концесия за такава дейност. Това означава, че от тази година румънците ще имат производство на миди, скариди и няколко вида риба, които в момента се внасят от Гърция и България.


Споразумението за свободна търговия ще обхване над 700 милиона души и ще създаде една от най-големите зони за свободна търговия в света.