АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Годишният спад на износа се дължи основно на спада на износа на минерали, горива и електроенергия с 5,6 процентни пункта, на текстил и обувки с 5 процентни пункта и на строителни материали и метали с 2,2 процентни пункта.
През 2023 г. те са 11,8 на сто, най-висок е делът на в Нидерландия - 30,6 на сто, следвана от Италия - 20,8 на сто и Малта - 19,8 на сто. Най-нисък е той в Румъния - 1,3 на сто, Ирландия - 2,3 на сто и Финландия - 2,4 на сто. България е с 5%.
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Това показва неформално проучване на Асоциацията на търговците на нехранителни стоки (АТНС) сред 100 магазина за строителни материали, мебели и декорация, спортни стоки и от типа "направи си сам".
Стойността на внесените химически материали от страни извън ЕС в Общността спада с 10 на сто до 326 милиарда евро спрямо 363 милиарда евро през 2022 г.
Най-голямо е поскъпването на квадратния метър в областните градове Видин, Кюстендил, Ловеч и Сливен, където за поредна година се отчита покачване от над 20%. Причината за това е най-вече догонващата тенденция за региони, в които развитието на пазара е изоставало преди това.
В Сливен ще бъдат показани първокачествени български продукти и модерно животновъдство. Денят на Българския производител ще се проведе на 18 и 19 октомври 2024 г., на изложбените площи до разклона за с. Мечкарево.
В България цените на горивата и смазочните материали за лични превозни средства са били надолу с 4,1 на сто през август на годишна основа. Това е първият месец, в който цените на тези продукти в страната ни намаляват, от март тази година.
На българския щанд се представиха 5 родни компании, членове на Асоциация "Традиционни български консерви". Това са „Балкан Агрикалчарал“ ЕООД, „Дерони“ ООД, „Фрукто Сливен“ АД, „Харвеста“ ЕООД и „Bulgarian Wild Mushrooms“ Ltd.
Новият регламент изисква: Намалено потребление на енергия, Удължен експлоатационен срок,Лесно поправяне,Опростено разглобяване за повторна употреба, По-малко опасни вещества, По-добра възможност за рециклиране,Увеличено съдържание на рециклирани материали,По-нисък въглероден отпечатък през целия жизнен цикъл.