АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Проектът е българският победител във Втората покана за иновативни дейности на Европейската градска инициатива, в конкуренция с разработките на над още сто градове.


Най-старият локомотивен завод в България, разположен в Русе, е на път да се превърне в модерен индустриален център за производство и поддръжка на железопътна техника. Това става ясно от думите на изпълнителния директор на "Индустриален парк ЛВЗ" Спасимир Димитров.


До момента са подменени стоманобетонни пътни панели с дължина 274 м. Монтират се корнизни панели и предпазна мрежа в зоната до железопътната инфраструктура.


Първоначалното финансиране ще бъде предназначено за проекти в областта на добива на никел, боксит, мед, производството на храни, възобновяемата енергия и за изграждането на център за изкуствен интелект, петролна рафинерия и нефтохимически завод.


Изложенията са за хотелско, ресторантско и кетъринг оборудване - СИХРЕ, за вино, крафт бира и високоалкохолни напитки - Wine & Spirits Show 2025, и за обзавеждане, интериорен текстил и аксесоари за дома ЕКСПОМЕБЕЛ, се провеждат в Интер експо център в София.


В палата 6.2, щанд D-20 на колективен щанд ще се представят пълноправни и асоциирани членове на БАПОП: „СИЙТЕХ 77” ООД, „ЕКОФРУТ К и К“ EООД, ЗП „ВИКТОР АСЕНОВ“, „ДЕИВ-2007“ ЕООД, „ЦЕНТЪР РЕГИОН ГРУП“ ЕООД, ЗП „ПЕТЯ НАНОВСКА“, "АМИТИЦА" ООД, „ОПОРА ЗАДЕН-БЪЛГАРИЯ” ООД.


За икономическо развитие в района предстои завършване на съоръженията по жп линия „Карнобат-Синдел“ и изграждане на магистрала „Русе-Велико Търново“. Инвестиционните проекти са свързани с реконструкция и модернизация на пристанищни съоръжения и терминали в Лом, Русе и Варна, както и за специализирано оборудване за подобряване на корабоплаването по река Дунав.


Плаващата атомна централа (ПАЕЦ) „Академик Ломоносов“, управлявана от „Росенергоатом“ произведе първия милиард киловатчаса за изолираната мрежа на енергийния център Чаун-Билибино в Чукотка. Делът на ПАЕЦ в електропроизводството на района надхвърля 60 %.


Младежкият център ще има голяма конферентна зала, каквато в момента в Асеновград няма, зали за обучения, зали за почивка, кътове за отдих и игри и административни помещения. Идеята на центъра, който ще се посещава от младежи до 29 г., е да се превърне в място за комуникация, социализация и спорт.


Гарата е бракувана, недействаща е от близо 20 години. Местното сдружение "Възход за село Шишковци“ води кампания, заедно с Община Кюстендил, за придобиване правото на ползване на сградата и за превръщането й в изложбена зала и арт център.