АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Печалбите преди облагане с данъци на японските компании са достигнали рекордните 35,77 трилиона йени (244 милиарда долара) през тримесечието от април до юни, а капиталовите им разходи са нараснали със 7,4 процента през същото тримесечие на годишна база. Това показват най-новите данни, публикувани от японското правителство и цитирани от Киодо.
Държавният дълг на Япония достигна рекордните 1311,04 трилиона йени (9 трилиона долара) към края на юни, надхвърляйки границата от 1300 трилиона йени за първи път. Това показват най-новите правителствени данни, които подчертават тежкото фискално положение на страната, предаде Киодо.
Излизането на Саудитска Арабия от петролния долар е промяна на глобалната финансова парадигма. Саудитска Арабия ще продава петрол и други стоки в множество валути, включително китайски юан, евро, йени, вместо изключително в щатски долари. Освен това може да се обмисли и потенциалното използване на цифрови валути като биткойн.
Общата печалба на най-големите компании в Япония за фискалната 2022 година, приключваща на 31 март 2023 г., се очаква да надхвърли 35,8 трилиона йени (271,5 милиарда долара), което е най-високата стойност на показателя досега, т.е. по всяка вероятност ще има исторически рекорд.
Тя възлиза на 0,97%сто загуба от инвестициите си през последните три месеца на 2022 г., което отговаря на 1,85 трилиона йени ($14,3 млрд.). Към края на 2022 г. общите активи на Държавния пенсионен инвестиционен фонд са възлизали на 189,9 трилиона йени ($1,46 трлн.).
"Първи подпис по пътя към газовия център" - под това заглавие турският в. "Йени шафак" съобщава за подписаното в София споразумение между българската държавна газова компания "Булгаргаз" и турската държавна енергийна компания "Боташ" (BOTAŞ) за достъп до терминалите за втечнен газ (ВПГ) и газопреносната мрежа в Турция.
Пакетът включва субсидии за търговци на едро на бензин, директни плащания към домакинства с ниски доходи с деца (50 000 йени на дете), разширяване на финансовата подкрепа за малки и средни фирми и поддържане на стабилно снабдяване с енергия и храна, както и помощи за животновъди, уточнява Киодо.
Средната стойност на имотите в центъра на Токио за периода пък е 84,4 милиона йени (668 000 долара), което също е исторически рекорд. Цената не е преминавала 80 милиона от 1991 г.
Пакетът е на стойност 78,9 трилиона йени, като се включат и инвестициите от частния сектор (23,2 трилиона йени), и съдържа някои от приоритетните политики на кабинета, като например намаляване на разликата в доходите чрез повишаване на заплатите и гарантиране на интересите на икономическата сигурност на нацията.
Правителството очаква 57.4 трлн. йени да постъпят от данъчни приходи, докато 43.6 трлн. йени трябва да дойдат от нови емисии държавни облигации. Още 5.6 трлн. йени ще бъдат добавени чрез други източници.