EUR 1.9558
USD 1.8729
CHF 2.0756
GBP 2.3615
CNY 2.5800
you tube
mobile version

Кадастрална карта - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Пътна карта за селскостопанския и хранително-вкусов сектор Пътна карта за селскостопанския и хранително-вкусов сектор 16:05 | 21.02.2025 | 170

Тази пътна карта поставя основата за привлекателна, конкурентоспособна, устойчива, ориентирана към бъдещето и справедлива агрохранителна система за настоящите и бъдещите поколения земеделски стопани и оператори в хранително-вкусовата промишленост.

още
МС прие Пътна карта за завършване на АМ„Струма“ МС прие Пътна карта за завършване на АМ„Струма“ 14:03 | 12.02.2025 | 382

Индикативният срок за приключване на строителството е юни 2031 г. Това са само част от разписаните стъпки за завършването на магистрала „Струма“ между Симитли и Кресна от София към Кулата, отбелязаха също от правителството. 

още
ЕК отлага пътната карта за руски газов внос ЕК отлага пътната карта за руски газов внос 08:18 | 30.01.2025 | 521

Втечненият природен газ от Москва остава една от последните големи енергийни зависимости на Европа, след като на преноса на руски газ през Украйна беше сложен край в края на миналата година. ЕС внесе рекордни количества суперохладено гориво от Русия миналата година, като Франция, Испания и Белгия бяха най-големите вносители. Редица страни от ЕС все още внасят ядрено гориво от страната.

още
Карта на нерегламентираните сметища Карта на нерегламентираните сметища 15:05 | 15.01.2025 | 418

В края на септември 2024 от РИОСВ са локализирани 240 непочистени терена на територията на страната. На 10 декември 2024 г. е направена актуализация на данните, при която са идентифицирани нови 23 замърсени с отпадъци места. Отчетено е, че в резултат на дадените предписания са почистени 143 от терените.

още
Защо поскъпват личните документи с биометрични данни ? Защо поскъпват личните документи с биометрични данни ? 13:15 | 06.01.2025 | 426

Причаната са разходи, свързани със софтуера, и с други програми, обясни служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков в тв интервю. Той посочи, че цената на документите не е актуализирана от години. Това е изцяло нова лична карта с биометрични данни.

още
Нискоемисионна зона в София + карта Нискоемисионна зона в София + карта 12:03 | 03.12.2024 | 1251

Забраната за влизане в центъра на столицата има за цел да подобри чистотата на въздуха и ще важи в периода на зимните месеци – от днес до 28 февруари 2025 г., и е приета с решение на Столичния общински съвет в края на 2022 г.

още
Германия: Решение за месечна карта за общ. транспорт Германия: Решение за месечна карта за общ. транспорт 14:04 | 19.11.2024 | 568

Картата, известна като "Дойчландтикет" (Deutschlandticket), беше въведена през май 2023 г. и бързо стана хит след жителите на Германия. Приблизително 13 милиона души притежават такава карта, която до края на годината струва 49 евро месечно, а от догодина ще поскъпне до 58 евро.

още
България се бави с НПВУ: Какво е заложено на карта? България се бави с НПВУ: Какво е заложено на карта? 15:05 | 07.10.2024 | 518

За сравнение, държавите от региона като Гърция и Румъния имат успеваемост съответно 26% и 14%. Освен това страната е усвоила едва 22% от наличните средства по Плана, което отново е по-малко от средното за Съюза – 37%. Това значително изоставане поставя под въпрос дали България ще успее да изпълни всички заложени цели до крайния срок през 2026 година.

още
Възможна е загуба на средства от НПВУ Възможна е загуба на средства от НПВУ 17:05 | 27.09.2024 | 995

Първото е по отношение на Пътната карта за климатична неутралност и е свързано с второто плащане по НПВУ. България е единствената държава-член на ЕС, която е получила само едно плащане по ПВУ. Искането за второ плащане е входирано още през 2023 г. и не е изплатено, тъй като е свързано с определени реформи, които трябва да бъдат приети и Пътната карта е една от тях.

още
30% от румънците плащат само в брой 30% от румънците плащат само в брой 07:30 | 09.08.2024 | 711

Изданието отбелязва, че става дума основно за хора, които живеят на село, а дори да имат банкова карта, няма достатъчно магазини с ПОС-терминал и банкомати в селата в Румъния. Според информацията около 25 процента от работещите получават заплатата си "в плик".

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg