EUR 1.9558
USD 1.8014
CHF 2.0465
GBP 2.3259
CNY 2.4896
you tube
mobile version

Казахстан ще корегира петролния добив

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Казахстан ще корегира петролния добив

mail13:25 | 11.03.2025прегледи 170 коментарикоментари 0


Министърът на енергетиката на Казахстан Алмасадам Саткалиев увери, че страната ще продължи да се придържа към задълженията си пред ОПЕК+ и предприема всички необходими мерки за изпълнението им, предаде националната новинарска агенция Казинформ.

За целта Министерството на енергетиката вече проведе консултации с акционерите на големите международни консорциуми, разработващи големите находища в страната. Скоро Казахстан ще представи обновен план за компенсация на преизпълнените обеми петрол след януари 2024 г. Според плана основната тежест от съкращенията на производството ще падне върху предходните месеци.

„Водим конструктивен диалог с нашите партньори и виждаме разбиране от тяхна страна. Работим съвместно над комплекс от мерки, които ще позволят да се съкратят обемите на добив на петрол в Казахстан и да се осигури съблюдаването на всички договорености в рамките на ОПЕК+“, заяви министърът на енергетиката.

Според него Казахстан е приел всички необходими мерки за изпълнение на своите задължения, включително съкращаването на плановете за добив на отделните находища.

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg